Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | mäskään | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | mäskäät |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | mäskää | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | mäskäämme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | mäskäätte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | mäskäävät |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | mäskäsin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | mäskäsit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | mäskäsi | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | mäskäsimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | mäskäsitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | mäskäsivät |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | mäskäisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | mäskäisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | mäskäisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | mäskäisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | mäskäisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | mäskäisivät |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | mäskää | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | mäskätköön |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | mäskätkäämme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | mäskätkää |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | mäskätkööt | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | mäskännen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | mäskännet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | mäskännee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | mäskännemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | mäskännette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | mäskännevät |