Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | -typiat | Genetiivi | -typian |
| Monikon genetiivi | -typioiden | Monikon genetiivi | -typioitten |
| Partitiivi | -typiaa | Monikon partitiivi | -typioita |
| Inessiivi | -typiassa | Monikon inessiivi | -typioissa |
| Elatiivi | -typiasta | Monikon elatiivi | -typioista |
| Illatiivi | -typiaan | Monikon illatiivi | -typioihin |
| Adessiivi | -typialla | Monikon adessiivi | -typioilla |
| Ablatiivi | -typialta | Monikon ablatiivi | -typioilta |
| Allatiivi | -typialle | Monikon allatiivi | -typioille |
| Essiivi | -typiana | Monikon essiivi | -typioina |
| Translatiivi | -typiaksi | Monikon translatiivi | -typioiksi |
| Monikon instruktiivi | -typioin | Abessiivi | -typiatta |
| Monikon abessiivi | -typioitta | Monikon akkusatiivi | -typiat |