Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Substantiivit
1.
Manichaean
Adjektiivit
2.
Manichaean
Määritelmät
Adjektiivi
manikealaisuuteen
tai manikealaisiin liittyvä
Substantiivi
manikealaisuuden
seuraaja
Taivutusmuodot
Monikko
manikealaiset
Monikko
manikealaiseni
Monikko
manikealaisesi
Monikko
manikealaisemme
Monikko
manikealaisenne
Monikko
manikealaisensa
Genetiivi
manikealaisen
Genetiivi
manikealaiseni
Genetiivi
manikealaisesi
Genetiivi
manikealaisemme
Genetiivi
manikealaisenne
Genetiivi
manikealaisensa
Monikon genetiivi
manikealaisten
Monikon genetiivi
manikealaisien
Monikon genetiivi
manikealaisteni
Monikon genetiivi
manikealaisieni
Monikon genetiivi
manikealaistesi
Monikon genetiivi
manikealaisiesi
Monikon genetiivi
manikealaistemme
Monikon genetiivi
manikealaisiemme
Monikon genetiivi
manikealaistenne
Monikon genetiivi
manikealaisienne
Monikon genetiivi
manikealaistensa
Monikon genetiivi
manikealaisiensa
Partitiivi
manikealaista
Partitiivi
manikealaistani
Partitiivi
manikealaistasi
Partitiivi
manikealaistamme
Partitiivi
manikealaistanne
Partitiivi
manikealaistaan
Partitiivi
manikealaistansa
Monikon partitiivi
manikealaisia
Monikon partitiivi
manikealaisiani
Monikon partitiivi
manikealaisiasi
Monikon partitiivi
manikealaisiamme
Monikon partitiivi
manikealaisianne
Monikon partitiivi
manikealaisiaan
Monikon partitiivi
manikealaisiansa
Inessiivi
manikealaisessa
Inessiivi
manikealaisessani
Inessiivi
manikealaisessasi
Inessiivi
manikealaisessamme
Inessiivi
manikealaisessanne
Inessiivi
manikealaisessaan
Inessiivi
manikealaisessansa
Monikon inessiivi
manikealaisissa
Monikon inessiivi
manikealaisissani
Monikon inessiivi
manikealaisissasi
Monikon inessiivi
manikealaisissamme
Monikon inessiivi
manikealaisissanne
Monikon inessiivi
manikealaisissaan
Monikon inessiivi
manikealaisissansa
Elatiivi
manikealaisesta
Elatiivi
manikealaisestani
Elatiivi
manikealaisestasi
Elatiivi
manikealaisestamme
Elatiivi
manikealaisestanne
Elatiivi
manikealaisestaan
Elatiivi
manikealaisestansa
Monikon elatiivi
manikealaisista
Monikon elatiivi
manikealaisistani
Monikon elatiivi
manikealaisistasi
Monikon elatiivi
manikealaisistamme
Monikon elatiivi
manikealaisistanne
Monikon elatiivi
manikealaisistaan
Monikon elatiivi
manikealaisistansa
Illatiivi
manikealaiseen
Illatiivi
manikealaiseeni
Illatiivi
manikealaiseesi
Illatiivi
manikealaiseemme
Illatiivi
manikealaiseenne
Illatiivi
manikealaiseensa
Monikon illatiivi
manikealaisiin
Monikon illatiivi
manikealaisiini
Monikon illatiivi
manikealaisiisi
Monikon illatiivi
manikealaisiimme
Monikon illatiivi
manikealaisiinne
Monikon illatiivi
manikealaisiinsa
Adessiivi
manikealaisella
Adessiivi
manikealaisellani
Adessiivi
manikealaisellasi
Adessiivi
manikealaisellamme
Adessiivi
manikealaisellanne
Adessiivi
manikealaisellaan
Adessiivi
manikealaisellansa
Monikon adessiivi
manikealaisilla
Monikon adessiivi
manikealaisillani
Monikon adessiivi
manikealaisillasi
Monikon adessiivi
manikealaisillamme
Monikon adessiivi
manikealaisillanne
Monikon adessiivi
manikealaisillaan
Monikon adessiivi
manikealaisillansa
Ablatiivi
manikealaiselta
Ablatiivi
manikealaiseltani
Ablatiivi
manikealaiseltasi
Ablatiivi
manikealaiseltamme
Ablatiivi
manikealaiseltanne
Ablatiivi
manikealaiseltaan
Ablatiivi
manikealaiseltansa
Monikon ablatiivi
manikealaisilta
Monikon ablatiivi
manikealaisiltani
Monikon ablatiivi
manikealaisiltasi
Monikon ablatiivi
manikealaisiltamme
Monikon ablatiivi
manikealaisiltanne
Monikon ablatiivi
manikealaisiltaan
Monikon ablatiivi
manikealaisiltansa
Allatiivi
manikealaiselle
Allatiivi
manikealaiselleni
Allatiivi
manikealaisellesi
Allatiivi
manikealaisellemme
Allatiivi
manikealaisellenne
Allatiivi
manikealaiselleen
Allatiivi
manikealaisellensa
Monikon allatiivi
manikealaisille
Monikon allatiivi
manikealaisilleni
Monikon allatiivi
manikealaisillesi
Monikon allatiivi
manikealaisillemme
Monikon allatiivi
manikealaisillenne
Monikon allatiivi
manikealaisilleen
Monikon allatiivi
manikealaisillensa
Essiivi
manikealaisena
Essiivi
manikealaisenani
Essiivi
manikealaisenasi
Essiivi
manikealaisenamme
Essiivi
manikealaisenanne
Essiivi
manikealaisenaan
Essiivi
manikealaisenansa
Monikon essiivi
manikealaisina
Monikon essiivi
manikealaisinani
Monikon essiivi
manikealaisinasi
Monikon essiivi
manikealaisinamme
Monikon essiivi
manikealaisinanne
Monikon essiivi
manikealaisinaan
Monikon essiivi
manikealaisinansa
Translatiivi
manikealaiseksi
Translatiivi
manikealaisekseni
Translatiivi
manikealaiseksesi
Translatiivi
manikealaiseksemme
Translatiivi
manikealaiseksenne
Translatiivi
manikealaisekseen
Translatiivi
manikealaiseksensa
Monikon translatiivi
manikealaisiksi
Monikon translatiivi
manikealaisikseni
Monikon translatiivi
manikealaisiksesi
Monikon translatiivi
manikealaisiksemme
Monikon translatiivi
manikealaisiksenne
Monikon translatiivi
manikealaisikseen
Monikon translatiivi
manikealaisiksensa
Monikon instruktiivi
manikealaisin
Abessiivi
manikealaisetta
Abessiivi
manikealaisettani
Abessiivi
manikealaisettasi
Abessiivi
manikealaisettamme
Abessiivi
manikealaisettanne
Abessiivi
manikealaisettaan
Abessiivi
manikealaisettansa
Monikon abessiivi
manikealaisitta
Monikon abessiivi
manikealaisittani
Monikon abessiivi
manikealaisittasi
Monikon abessiivi
manikealaisittamme
Monikon abessiivi
manikealaisittanne
Monikon abessiivi
manikealaisittaan
Monikon abessiivi
manikealaisittansa
Monikon komitatiivi
manikealaisine
Monikon komitatiivi
manikealaisineni
Monikon komitatiivi
manikealaisinesi
Monikon komitatiivi
manikealaisinemme
Monikon komitatiivi
manikealaisinenne
Monikon komitatiivi
manikealaisineen
Monikon komitatiivi
manikealaisinensa
Monikon akkusatiivi
manikealaiset
Monikon akkusatiivi
manikealaiseni
Monikon akkusatiivi
manikealaisesi
Monikon akkusatiivi
manikealaisemme
Monikon akkusatiivi
manikealaisenne
Monikon akkusatiivi
manikealaisensa
Akkusatiivi
manikealaiseni
Akkusatiivi
manikealaisesi
Akkusatiivi
manikealaisemme
Akkusatiivi
manikealaisenne
Akkusatiivi
manikealaisensa
Luokat
Adjektiivit
Substantiivit