Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
Having calluses in one's hands
Taivutusmuodot
Monikko
känsäkouraiset
Monikko
känsäkouraiseni
Monikko
känsäkouraisesi
Monikko
känsäkouraisemme
Monikko
känsäkouraisenne
Monikko
känsäkouraisensa
Genetiivi
känsäkouraisen
Genetiivi
känsäkouraiseni
Genetiivi
känsäkouraisesi
Genetiivi
känsäkouraisemme
Genetiivi
känsäkouraisenne
Genetiivi
känsäkouraisensa
Monikon genetiivi
känsäkouraisten
Monikon genetiivi
känsäkouraisien
Monikon genetiivi
känsäkouraisteni
Monikon genetiivi
känsäkouraisieni
Monikon genetiivi
känsäkouraistesi
Monikon genetiivi
känsäkouraisiesi
Monikon genetiivi
känsäkouraistemme
Monikon genetiivi
känsäkouraisiemme
Monikon genetiivi
känsäkouraistenne
Monikon genetiivi
känsäkouraisienne
Monikon genetiivi
känsäkouraistensa
Monikon genetiivi
känsäkouraisiensa
Partitiivi
känsäkouraista
Partitiivi
känsäkouraistani
Partitiivi
känsäkouraistasi
Partitiivi
känsäkouraistamme
Partitiivi
känsäkouraistanne
Partitiivi
känsäkouraistaan
Partitiivi
känsäkouraistansa
Monikon partitiivi
känsäkouraisia
Monikon partitiivi
känsäkouraisiani
Monikon partitiivi
känsäkouraisiasi
Monikon partitiivi
känsäkouraisiamme
Monikon partitiivi
känsäkouraisianne
Monikon partitiivi
känsäkouraisiaan
Monikon partitiivi
känsäkouraisiansa
Inessiivi
känsäkouraisessa
Inessiivi
känsäkouraisessani
Inessiivi
känsäkouraisessasi
Inessiivi
känsäkouraisessamme
Inessiivi
känsäkouraisessanne
Inessiivi
känsäkouraisessaan
Inessiivi
känsäkouraisessansa
Monikon inessiivi
känsäkouraisissa
Monikon inessiivi
känsäkouraisissani
Monikon inessiivi
känsäkouraisissasi
Monikon inessiivi
känsäkouraisissamme
Monikon inessiivi
känsäkouraisissanne
Monikon inessiivi
känsäkouraisissaan
Monikon inessiivi
känsäkouraisissansa
Elatiivi
känsäkouraisesta
Elatiivi
känsäkouraisestani
Elatiivi
känsäkouraisestasi
Elatiivi
känsäkouraisestamme
Elatiivi
känsäkouraisestanne
Elatiivi
känsäkouraisestaan
Elatiivi
känsäkouraisestansa
Monikon elatiivi
känsäkouraisista
Monikon elatiivi
känsäkouraisistani
Monikon elatiivi
känsäkouraisistasi
Monikon elatiivi
känsäkouraisistamme
Monikon elatiivi
känsäkouraisistanne
Monikon elatiivi
känsäkouraisistaan
Monikon elatiivi
känsäkouraisistansa
Illatiivi
känsäkouraiseen
Illatiivi
känsäkouraiseeni
Illatiivi
känsäkouraiseesi
Illatiivi
känsäkouraiseemme
Illatiivi
känsäkouraiseenne
Illatiivi
känsäkouraiseensa
Monikon illatiivi
känsäkouraisiin
Monikon illatiivi
känsäkouraisiini
Monikon illatiivi
känsäkouraisiisi
Monikon illatiivi
känsäkouraisiimme
Monikon illatiivi
känsäkouraisiinne
Monikon illatiivi
känsäkouraisiinsa
Adessiivi
känsäkouraisella
Adessiivi
känsäkouraisellani
Adessiivi
känsäkouraisellasi
Adessiivi
känsäkouraisellamme
Adessiivi
känsäkouraisellanne
Adessiivi
känsäkouraisellaan
Adessiivi
känsäkouraisellansa
Monikon adessiivi
känsäkouraisilla
Monikon adessiivi
känsäkouraisillani
Monikon adessiivi
känsäkouraisillasi
Monikon adessiivi
känsäkouraisillamme
Monikon adessiivi
känsäkouraisillanne
Monikon adessiivi
känsäkouraisillaan
Monikon adessiivi
känsäkouraisillansa
Ablatiivi
känsäkouraiselta
Ablatiivi
känsäkouraiseltani
Ablatiivi
känsäkouraiseltasi
Ablatiivi
känsäkouraiseltamme
Ablatiivi
känsäkouraiseltanne
Ablatiivi
känsäkouraiseltaan
Ablatiivi
känsäkouraiseltansa
Monikon ablatiivi
känsäkouraisilta
Monikon ablatiivi
känsäkouraisiltani
Monikon ablatiivi
känsäkouraisiltasi
Monikon ablatiivi
känsäkouraisiltamme
Monikon ablatiivi
känsäkouraisiltanne
Monikon ablatiivi
känsäkouraisiltaan
Monikon ablatiivi
känsäkouraisiltansa
Allatiivi
känsäkouraiselle
Allatiivi
känsäkouraiselleni
Allatiivi
känsäkouraisellesi
Allatiivi
känsäkouraisellemme
Allatiivi
känsäkouraisellenne
Allatiivi
känsäkouraiselleen
Allatiivi
känsäkouraisellensa
Monikon allatiivi
känsäkouraisille
Monikon allatiivi
känsäkouraisilleni
Monikon allatiivi
känsäkouraisillesi
Monikon allatiivi
känsäkouraisillemme
Monikon allatiivi
känsäkouraisillenne
Monikon allatiivi
känsäkouraisilleen
Monikon allatiivi
känsäkouraisillensa
Essiivi
känsäkouraisena
Essiivi
känsäkouraisenani
Essiivi
känsäkouraisenasi
Essiivi
känsäkouraisenamme
Essiivi
känsäkouraisenanne
Essiivi
känsäkouraisenaan
Essiivi
känsäkouraisenansa
Monikon essiivi
känsäkouraisina
Monikon essiivi
känsäkouraisinani
Monikon essiivi
känsäkouraisinasi
Monikon essiivi
känsäkouraisinamme
Monikon essiivi
känsäkouraisinanne
Monikon essiivi
känsäkouraisinaan
Monikon essiivi
känsäkouraisinansa
Translatiivi
känsäkouraiseksi
Translatiivi
känsäkouraisekseni
Translatiivi
känsäkouraiseksesi
Translatiivi
känsäkouraiseksemme
Translatiivi
känsäkouraiseksenne
Translatiivi
känsäkouraisekseen
Translatiivi
känsäkouraiseksensa
Monikon translatiivi
känsäkouraisiksi
Monikon translatiivi
känsäkouraisikseni
Monikon translatiivi
känsäkouraisiksesi
Monikon translatiivi
känsäkouraisiksemme
Monikon translatiivi
känsäkouraisiksenne
Monikon translatiivi
känsäkouraisikseen
Monikon translatiivi
känsäkouraisiksensa
Monikon instruktiivi
känsäkouraisin
Abessiivi
känsäkouraisetta
Abessiivi
känsäkouraisettani
Abessiivi
känsäkouraisettasi
Abessiivi
känsäkouraisettamme
Abessiivi
känsäkouraisettanne
Abessiivi
känsäkouraisettaan
Abessiivi
känsäkouraisettansa
Monikon abessiivi
känsäkouraisitta
Monikon abessiivi
känsäkouraisittani
Monikon abessiivi
känsäkouraisittasi
Monikon abessiivi
känsäkouraisittamme
Monikon abessiivi
känsäkouraisittanne
Monikon abessiivi
känsäkouraisittaan
Monikon abessiivi
känsäkouraisittansa
Monikon komitatiivi
känsäkouraisine
Monikon komitatiivi
känsäkouraisineni
Monikon komitatiivi
känsäkouraisinesi
Monikon komitatiivi
känsäkouraisinemme
Monikon komitatiivi
känsäkouraisinenne
Monikon komitatiivi
känsäkouraisineen
Monikon komitatiivi
känsäkouraisinensa
Monikon akkusatiivi
känsäkouraiset
Monikon akkusatiivi
känsäkouraiseni
Monikon akkusatiivi
känsäkouraisesi
Monikon akkusatiivi
känsäkouraisemme
Monikon akkusatiivi
känsäkouraisenne
Monikon akkusatiivi
känsäkouraisensa
Akkusatiivi
känsäkouraiseni
Akkusatiivi
känsäkouraisesi
Akkusatiivi
känsäkouraisemme
Akkusatiivi
känsäkouraisenne
Akkusatiivi
känsäkouraisensa