Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokänsäkouraisetMonikkokänsäkouraiseni
MonikkokänsäkouraisesiMonikkokänsäkouraisemme
MonikkokänsäkouraisenneMonikkokänsäkouraisensa
GenetiivikänsäkouraisenGenetiivikänsäkouraiseni
GenetiivikänsäkouraisesiGenetiivikänsäkouraisemme
GenetiivikänsäkouraisenneGenetiivikänsäkouraisensa
Monikon genetiivikänsäkouraistenMonikon genetiivikänsäkouraisien
Monikon genetiivikänsäkouraisteniMonikon genetiivikänsäkouraisieni
Monikon genetiivikänsäkouraistesiMonikon genetiivikänsäkouraisiesi
Monikon genetiivikänsäkouraistemmeMonikon genetiivikänsäkouraisiemme
Monikon genetiivikänsäkouraistenneMonikon genetiivikänsäkouraisienne
Monikon genetiivikänsäkouraistensaMonikon genetiivikänsäkouraisiensa
PartitiivikänsäkouraistaPartitiivikänsäkouraistani
PartitiivikänsäkouraistasiPartitiivikänsäkouraistamme
PartitiivikänsäkouraistannePartitiivikänsäkouraistaan
PartitiivikänsäkouraistansaMonikon partitiivikänsäkouraisia
Monikon partitiivikänsäkouraisianiMonikon partitiivikänsäkouraisiasi
Monikon partitiivikänsäkouraisiammeMonikon partitiivikänsäkouraisianne
Monikon partitiivikänsäkouraisiaanMonikon partitiivikänsäkouraisiansa
InessiivikänsäkouraisessaInessiivikänsäkouraisessani
InessiivikänsäkouraisessasiInessiivikänsäkouraisessamme
InessiivikänsäkouraisessanneInessiivikänsäkouraisessaan
InessiivikänsäkouraisessansaMonikon inessiivikänsäkouraisissa
Monikon inessiivikänsäkouraisissaniMonikon inessiivikänsäkouraisissasi
Monikon inessiivikänsäkouraisissammeMonikon inessiivikänsäkouraisissanne
Monikon inessiivikänsäkouraisissaanMonikon inessiivikänsäkouraisissansa
ElatiivikänsäkouraisestaElatiivikänsäkouraisestani
ElatiivikänsäkouraisestasiElatiivikänsäkouraisestamme
ElatiivikänsäkouraisestanneElatiivikänsäkouraisestaan
ElatiivikänsäkouraisestansaMonikon elatiivikänsäkouraisista
Monikon elatiivikänsäkouraisistaniMonikon elatiivikänsäkouraisistasi
Monikon elatiivikänsäkouraisistammeMonikon elatiivikänsäkouraisistanne
Monikon elatiivikänsäkouraisistaanMonikon elatiivikänsäkouraisistansa
IllatiivikänsäkouraiseenIllatiivikänsäkouraiseeni
IllatiivikänsäkouraiseesiIllatiivikänsäkouraiseemme
IllatiivikänsäkouraiseenneIllatiivikänsäkouraiseensa
Monikon illatiivikänsäkouraisiinMonikon illatiivikänsäkouraisiini
Monikon illatiivikänsäkouraisiisiMonikon illatiivikänsäkouraisiimme
Monikon illatiivikänsäkouraisiinneMonikon illatiivikänsäkouraisiinsa
AdessiivikänsäkouraisellaAdessiivikänsäkouraisellani
AdessiivikänsäkouraisellasiAdessiivikänsäkouraisellamme
AdessiivikänsäkouraisellanneAdessiivikänsäkouraisellaan
AdessiivikänsäkouraisellansaMonikon adessiivikänsäkouraisilla
Monikon adessiivikänsäkouraisillaniMonikon adessiivikänsäkouraisillasi
Monikon adessiivikänsäkouraisillammeMonikon adessiivikänsäkouraisillanne
Monikon adessiivikänsäkouraisillaanMonikon adessiivikänsäkouraisillansa
AblatiivikänsäkouraiseltaAblatiivikänsäkouraiseltani
AblatiivikänsäkouraiseltasiAblatiivikänsäkouraiseltamme
AblatiivikänsäkouraiseltanneAblatiivikänsäkouraiseltaan
AblatiivikänsäkouraiseltansaMonikon ablatiivikänsäkouraisilta
Monikon ablatiivikänsäkouraisiltaniMonikon ablatiivikänsäkouraisiltasi
Monikon ablatiivikänsäkouraisiltammeMonikon ablatiivikänsäkouraisiltanne
Monikon ablatiivikänsäkouraisiltaanMonikon ablatiivikänsäkouraisiltansa
AllatiivikänsäkouraiselleAllatiivikänsäkouraiselleni
AllatiivikänsäkouraisellesiAllatiivikänsäkouraisellemme
AllatiivikänsäkouraisellenneAllatiivikänsäkouraiselleen
AllatiivikänsäkouraisellensaMonikon allatiivikänsäkouraisille
Monikon allatiivikänsäkouraisilleniMonikon allatiivikänsäkouraisillesi
Monikon allatiivikänsäkouraisillemmeMonikon allatiivikänsäkouraisillenne
Monikon allatiivikänsäkouraisilleenMonikon allatiivikänsäkouraisillensa
EssiivikänsäkouraisenaEssiivikänsäkouraisenani
EssiivikänsäkouraisenasiEssiivikänsäkouraisenamme
EssiivikänsäkouraisenanneEssiivikänsäkouraisenaan
EssiivikänsäkouraisenansaMonikon essiivikänsäkouraisina
Monikon essiivikänsäkouraisinaniMonikon essiivikänsäkouraisinasi
Monikon essiivikänsäkouraisinammeMonikon essiivikänsäkouraisinanne
Monikon essiivikänsäkouraisinaanMonikon essiivikänsäkouraisinansa
TranslatiivikänsäkouraiseksiTranslatiivikänsäkouraisekseni
TranslatiivikänsäkouraiseksesiTranslatiivikänsäkouraiseksemme
TranslatiivikänsäkouraiseksenneTranslatiivikänsäkouraisekseen
TranslatiivikänsäkouraiseksensaMonikon translatiivikänsäkouraisiksi
Monikon translatiivikänsäkouraisikseniMonikon translatiivikänsäkouraisiksesi
Monikon translatiivikänsäkouraisiksemmeMonikon translatiivikänsäkouraisiksenne
Monikon translatiivikänsäkouraisikseenMonikon translatiivikänsäkouraisiksensa
Monikon instruktiivikänsäkouraisinAbessiivikänsäkouraisetta
AbessiivikänsäkouraisettaniAbessiivikänsäkouraisettasi
AbessiivikänsäkouraisettammeAbessiivikänsäkouraisettanne
AbessiivikänsäkouraisettaanAbessiivikänsäkouraisettansa
Monikon abessiivikänsäkouraisittaMonikon abessiivikänsäkouraisittani
Monikon abessiivikänsäkouraisittasiMonikon abessiivikänsäkouraisittamme
Monikon abessiivikänsäkouraisittanneMonikon abessiivikänsäkouraisittaan
Monikon abessiivikänsäkouraisittansaMonikon komitatiivikänsäkouraisine
Monikon komitatiivikänsäkouraisineniMonikon komitatiivikänsäkouraisinesi
Monikon komitatiivikänsäkouraisinemmeMonikon komitatiivikänsäkouraisinenne
Monikon komitatiivikänsäkouraisineenMonikon komitatiivikänsäkouraisinensa
Monikon akkusatiivikänsäkouraisetMonikon akkusatiivikänsäkouraiseni
Monikon akkusatiivikänsäkouraisesiMonikon akkusatiivikänsäkouraisemme
Monikon akkusatiivikänsäkouraisenneMonikon akkusatiivikänsäkouraisensa
AkkusatiivikänsäkouraiseniAkkusatiivikänsäkouraisesi
AkkusatiivikänsäkouraisemmeAkkusatiivikänsäkouraisenne
Akkusatiivikänsäkouraisensa