Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkohemostaasitGenetiivihemostaasin
Monikon genetiivihemostaasienPartitiivihemostaasia
Monikon partitiivihemostaasejaInessiivihemostaasissa
Monikon inessiivihemostaaseissaElatiivihemostaasista
Monikon elatiivihemostaaseistaIllatiivihemostaasiin
Monikon illatiivihemostaaseihinAdessiivihemostaasilla
Monikon adessiivihemostaaseillaAblatiivihemostaasilta
Monikon ablatiivihemostaaseiltaAllatiivihemostaasille
Monikon allatiivihemostaaseilleEssiivihemostaasina
Monikon essiivihemostaaseinaTranslatiivihemostaasiksi
Monikon translatiivihemostaaseiksiMonikon instruktiivihemostaasein
AbessiivihemostaasittaMonikon abessiivihemostaaseitta
Monikon akkusatiivihemostaasit