Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokiertoilmahengityksetGenetiivikiertoilmahengityksen
Monikon genetiivikiertoilmahengitystenMonikon genetiivikiertoilmahengityksien
PartitiivikiertoilmahengitystäMonikon partitiivikiertoilmahengityksiä
InessiivikiertoilmahengityksessäMonikon inessiivikiertoilmahengityksissä
ElatiivikiertoilmahengityksestäMonikon elatiivikiertoilmahengityksistä
IllatiivikiertoilmahengitykseenMonikon illatiivikiertoilmahengityksiin
AdessiivikiertoilmahengitykselläMonikon adessiivikiertoilmahengityksillä
AblatiivikiertoilmahengitykseltäMonikon ablatiivikiertoilmahengityksiltä
AllatiivikiertoilmahengitykselleMonikon allatiivikiertoilmahengityksille
EssiivikiertoilmahengityksenäMonikon essiivikiertoilmahengityksinä
TranslatiivikiertoilmahengitykseksiMonikon translatiivikiertoilmahengityksiksi
Monikon instruktiivikiertoilmahengityksinAbessiivikiertoilmahengityksettä
Monikon abessiivikiertoilmahengityksittäMonikon akkusatiivikiertoilmahengitykset