Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.genetiikka

Taivutusmuodot

MonikkohaplotyypitGenetiivihaplotyypin
Monikon genetiivihaplotyyppienPartitiivihaplotyyppiä
Monikon partitiivihaplotyyppejäInessiivihaplotyypissä
Monikon inessiivihaplotyypeissäElatiivihaplotyypistä
Monikon elatiivihaplotyypeistäIllatiivihaplotyyppiin
Monikon illatiivihaplotyyppeihinAdessiivihaplotyypillä
Monikon adessiivihaplotyypeilläAblatiivihaplotyypiltä
Monikon ablatiivihaplotyypeiltäAllatiivihaplotyypille
Monikon allatiivihaplotyypeilleEssiivihaplotyyppinä
Monikon essiivihaplotyyppeinäTranslatiivihaplotyypiksi
Monikon translatiivihaplotyypeiksiMonikon instruktiivihaplotyypein
AbessiivihaplotyypittäMonikon abessiivihaplotyypeittä
Monikon akkusatiivihaplotyypit