Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | lusikka-haarukat | Genetiivi | lusikka-haarukan |
| Monikon genetiivi | lusikka-haarukoiden | Monikon genetiivi | lusikka-haarukoitten |
| Monikon genetiivi | lusikka-haarukkojen | Partitiivi | lusikka-haarukkaa |
| Monikon partitiivi | lusikka-haarukoita | Monikon partitiivi | lusikka-haarukkoja |
| Inessiivi | lusikka-haarukassa | Monikon inessiivi | lusikka-haarukoissa |
| Elatiivi | lusikka-haarukasta | Monikon elatiivi | lusikka-haarukoista |
| Illatiivi | lusikka-haarukkaan | Monikon illatiivi | lusikka-haarukoihin |
| Monikon illatiivi | lusikka-haarukkoihin | Adessiivi | lusikka-haarukalla |
| Monikon adessiivi | lusikka-haarukoilla | Ablatiivi | lusikka-haarukalta |
| Monikon ablatiivi | lusikka-haarukoilta | Allatiivi | lusikka-haarukalle |
| Monikon allatiivi | lusikka-haarukoille | Essiivi | lusikka-haarukkana |
| Monikon essiivi | lusikka-haarukkoina | Translatiivi | lusikka-haarukaksi |
| Monikon translatiivi | lusikka-haarukoiksi | Monikon instruktiivi | lusikka-haarukoin |
| Abessiivi | lusikka-haarukatta | Monikon abessiivi | lusikka-haarukoitta |
| Monikon akkusatiivi | lusikka-haarukat |