Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

Monikko-aistisetMonikko-aistiseni
Monikko-aistisesiMonikko-aistisemme
Monikko-aistisenneMonikko-aistisensa
Genetiivi-aistisenGenetiivi-aistiseni
Genetiivi-aistisesiGenetiivi-aistisemme
Genetiivi-aistisenneGenetiivi-aistisensa
Monikon genetiivi-aististenMonikon genetiivi-aistisien
Monikon genetiivi-aististeniMonikon genetiivi-aistisieni
Monikon genetiivi-aististesiMonikon genetiivi-aistisiesi
Monikon genetiivi-aististemmeMonikon genetiivi-aistisiemme
Monikon genetiivi-aististenneMonikon genetiivi-aistisienne
Monikon genetiivi-aististensaMonikon genetiivi-aistisiensa
Partitiivi-aististaPartitiivi-aististani
Partitiivi-aististasiPartitiivi-aististamme
Partitiivi-aististannePartitiivi-aististaan
Partitiivi-aististansaMonikon partitiivi-aistisia
Monikon partitiivi-aistisianiMonikon partitiivi-aistisiasi
Monikon partitiivi-aistisiammeMonikon partitiivi-aistisianne
Monikon partitiivi-aistisiaanMonikon partitiivi-aistisiansa
Inessiivi-aistisessaInessiivi-aistisessani
Inessiivi-aistisessasiInessiivi-aistisessamme
Inessiivi-aistisessanneInessiivi-aistisessaan
Inessiivi-aistisessansaMonikon inessiivi-aistisissa
Monikon inessiivi-aistisissaniMonikon inessiivi-aistisissasi
Monikon inessiivi-aistisissammeMonikon inessiivi-aistisissanne
Monikon inessiivi-aistisissaanMonikon inessiivi-aistisissansa
Elatiivi-aistisestaElatiivi-aistisestani
Elatiivi-aistisestasiElatiivi-aistisestamme
Elatiivi-aistisestanneElatiivi-aistisestaan
Elatiivi-aistisestansaMonikon elatiivi-aistisista
Monikon elatiivi-aistisistaniMonikon elatiivi-aistisistasi
Monikon elatiivi-aistisistammeMonikon elatiivi-aistisistanne
Monikon elatiivi-aistisistaanMonikon elatiivi-aistisistansa
Illatiivi-aistiseenIllatiivi-aistiseeni
Illatiivi-aistiseesiIllatiivi-aistiseemme
Illatiivi-aistiseenneIllatiivi-aistiseensa
Monikon illatiivi-aistisiinMonikon illatiivi-aistisiini
Monikon illatiivi-aistisiisiMonikon illatiivi-aistisiimme
Monikon illatiivi-aistisiinneMonikon illatiivi-aistisiinsa
Adessiivi-aistisellaAdessiivi-aistisellani
Adessiivi-aistisellasiAdessiivi-aistisellamme
Adessiivi-aistisellanneAdessiivi-aistisellaan
Adessiivi-aistisellansaMonikon adessiivi-aistisilla
Monikon adessiivi-aistisillaniMonikon adessiivi-aistisillasi
Monikon adessiivi-aistisillammeMonikon adessiivi-aistisillanne
Monikon adessiivi-aistisillaanMonikon adessiivi-aistisillansa
Ablatiivi-aistiseltaAblatiivi-aistiseltani
Ablatiivi-aistiseltasiAblatiivi-aistiseltamme
Ablatiivi-aistiseltanneAblatiivi-aistiseltaan
Ablatiivi-aistiseltansaMonikon ablatiivi-aistisilta
Monikon ablatiivi-aistisiltaniMonikon ablatiivi-aistisiltasi
Monikon ablatiivi-aistisiltammeMonikon ablatiivi-aistisiltanne
Monikon ablatiivi-aistisiltaanMonikon ablatiivi-aistisiltansa
Allatiivi-aistiselleAllatiivi-aistiselleni
Allatiivi-aistisellesiAllatiivi-aistisellemme
Allatiivi-aistisellenneAllatiivi-aistiselleen
Allatiivi-aistisellensaMonikon allatiivi-aistisille
Monikon allatiivi-aistisilleniMonikon allatiivi-aistisillesi
Monikon allatiivi-aistisillemmeMonikon allatiivi-aistisillenne
Monikon allatiivi-aistisilleenMonikon allatiivi-aistisillensa
Essiivi-aistisenaEssiivi-aistisenani
Essiivi-aistisenasiEssiivi-aistisenamme
Essiivi-aistisenanneEssiivi-aistisenaan
Essiivi-aistisenansaMonikon essiivi-aistisina
Monikon essiivi-aistisinaniMonikon essiivi-aistisinasi
Monikon essiivi-aistisinammeMonikon essiivi-aistisinanne
Monikon essiivi-aistisinaanMonikon essiivi-aistisinansa
Translatiivi-aistiseksiTranslatiivi-aistisekseni
Translatiivi-aistiseksesiTranslatiivi-aistiseksemme
Translatiivi-aistiseksenneTranslatiivi-aistisekseen
Translatiivi-aistiseksensaMonikon translatiivi-aistisiksi
Monikon translatiivi-aistisikseniMonikon translatiivi-aistisiksesi
Monikon translatiivi-aistisiksemmeMonikon translatiivi-aistisiksenne
Monikon translatiivi-aistisikseenMonikon translatiivi-aistisiksensa
Monikon instruktiivi-aistisinAbessiivi-aistisetta
Abessiivi-aistisettaniAbessiivi-aistisettasi
Abessiivi-aistisettammeAbessiivi-aistisettanne
Abessiivi-aistisettaanAbessiivi-aistisettansa
Monikon abessiivi-aistisittaMonikon abessiivi-aistisittani
Monikon abessiivi-aistisittasiMonikon abessiivi-aistisittamme
Monikon abessiivi-aistisittanneMonikon abessiivi-aistisittaan
Monikon abessiivi-aistisittansaMonikon komitatiivi-aistisine
Monikon komitatiivi-aistisineniMonikon komitatiivi-aistisinesi
Monikon komitatiivi-aistisinemmeMonikon komitatiivi-aistisinenne
Monikon komitatiivi-aistisineenMonikon komitatiivi-aistisinensa
Komparatiivi-aistisempiSuperlatiivi-aistisin
Monikon akkusatiivi-aistisetMonikon akkusatiivi-aistiseni
Monikon akkusatiivi-aistisesiMonikon akkusatiivi-aistisemme
Monikon akkusatiivi-aistisenneMonikon akkusatiivi-aistisensa
Akkusatiivi-aistiseniAkkusatiivi-aistisesi
Akkusatiivi-aistisemmeAkkusatiivi-aistisenne
Akkusatiivi-aistisensa

Luokat