Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkopeltikorjaamotGenetiivipeltikorjaamon
Monikon genetiivipeltikorjaamojenMonikon genetiivipeltikorjaamoiden
Monikon genetiivipeltikorjaamoittenPartitiivipeltikorjaamoa
Monikon partitiivipeltikorjaamojaMonikon partitiivipeltikorjaamoita
InessiivipeltikorjaamossaMonikon inessiivipeltikorjaamoissa
ElatiivipeltikorjaamostaMonikon elatiivipeltikorjaamoista
IllatiivipeltikorjaamoonMonikon illatiivipeltikorjaamoihin
AdessiivipeltikorjaamollaMonikon adessiivipeltikorjaamoilla
AblatiivipeltikorjaamoltaMonikon ablatiivipeltikorjaamoilta
AllatiivipeltikorjaamolleMonikon allatiivipeltikorjaamoille
EssiivipeltikorjaamonaMonikon essiivipeltikorjaamoina
TranslatiivipeltikorjaamoksiMonikon translatiivipeltikorjaamoiksi
Monikon instruktiivipeltikorjaamoinAbessiivipeltikorjaamotta
Monikon abessiivipeltikorjaamoittaMonikon akkusatiivipeltikorjaamot

Luokat