Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkopöytäsahatGenetiivipöytäsahan
Monikon genetiivipöytäsahojenPartitiivipöytäsahaa
Monikon partitiivipöytäsahojaInessiivipöytäsahassa
Monikon inessiivipöytäsahoissaElatiivipöytäsahasta
Monikon elatiivipöytäsahoistaIllatiivipöytäsahaan
Monikon illatiivipöytäsahoihinAdessiivipöytäsahalla
Monikon adessiivipöytäsahoillaAblatiivipöytäsahalta
Monikon ablatiivipöytäsahoiltaAllatiivipöytäsahalle
Monikon allatiivipöytäsahoilleEssiivipöytäsahana
Monikon essiivipöytäsahoinaTranslatiivipöytäsahaksi
Monikon translatiivipöytäsahoiksiMonikon instruktiivipöytäsahoin
AbessiivipöytäsahattaMonikon abessiivipöytäsahoitta
Monikon akkusatiivipöytäsahat