Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoelimenluovuttajatGenetiivielimenluovuttajan
Monikon genetiivielimenluovuttajienPartitiivielimenluovuttajaa
Monikon partitiivielimenluovuttajiaInessiivielimenluovuttajassa
Monikon inessiivielimenluovuttajissaElatiivielimenluovuttajasta
Monikon elatiivielimenluovuttajistaIllatiivielimenluovuttajaan
Monikon illatiivielimenluovuttajiinAdessiivielimenluovuttajalla
Monikon adessiivielimenluovuttajillaAblatiivielimenluovuttajalta
Monikon ablatiivielimenluovuttajiltaAllatiivielimenluovuttajalle
Monikon allatiivielimenluovuttajilleEssiivielimenluovuttajana
Monikon essiivielimenluovuttajinaTranslatiivielimenluovuttajaksi
Monikon translatiivielimenluovuttajiksiMonikon instruktiivielimenluovuttajin
AbessiivielimenluovuttajattaMonikon abessiivielimenluovuttajitta
Monikon akkusatiivielimenluovuttajat