Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
furcate
Taivutusmuodot
Monikko
haaroittuneet
Monikko
haaroittuneeni
Monikko
haaroittuneesi
Monikko
haaroittuneemme
Monikko
haaroittuneenne
Monikko
haaroittuneensa
Genetiivi
haaroittuneen
Genetiivi
haaroittuneeni
Genetiivi
haaroittuneesi
Genetiivi
haaroittuneemme
Genetiivi
haaroittuneenne
Genetiivi
haaroittuneensa
Monikon genetiivi
haaroittuneiden
Monikon genetiivi
haaroittuneitten
Monikon genetiivi
haaroittuneideni
Monikon genetiivi
haaroittuneitteni
Monikon genetiivi
haaroittuneidesi
Monikon genetiivi
haaroittuneittesi
Monikon genetiivi
haaroittuneidemme
Monikon genetiivi
haaroittuneittemme
Monikon genetiivi
haaroittuneidenne
Monikon genetiivi
haaroittuneittenne
Monikon genetiivi
haaroittuneidensa
Monikon genetiivi
haaroittuneittensa
Partitiivi
haaroittunutta
Partitiivi
haaroittunuttani
Partitiivi
haaroittunuttasi
Partitiivi
haaroittunuttamme
Partitiivi
haaroittunuttanne
Partitiivi
haaroittunuttaan
Partitiivi
haaroittunuttansa
Monikon partitiivi
haaroittuneita
Monikon partitiivi
haaroittuneitani
Monikon partitiivi
haaroittuneitasi
Monikon partitiivi
haaroittuneitamme
Monikon partitiivi
haaroittuneitanne
Monikon partitiivi
haaroittuneitaan
Monikon partitiivi
haaroittuneitansa
Inessiivi
haaroittuneessa
Inessiivi
haaroittuneessani
Inessiivi
haaroittuneessasi
Inessiivi
haaroittuneessamme
Inessiivi
haaroittuneessanne
Inessiivi
haaroittuneessaan
Inessiivi
haaroittuneessansa
Monikon inessiivi
haaroittuneissa
Monikon inessiivi
haaroittuneissani
Monikon inessiivi
haaroittuneissasi
Monikon inessiivi
haaroittuneissamme
Monikon inessiivi
haaroittuneissanne
Monikon inessiivi
haaroittuneissaan
Monikon inessiivi
haaroittuneissansa
Elatiivi
haaroittuneesta
Elatiivi
haaroittuneestani
Elatiivi
haaroittuneestasi
Elatiivi
haaroittuneestamme
Elatiivi
haaroittuneestanne
Elatiivi
haaroittuneestaan
Elatiivi
haaroittuneestansa
Monikon elatiivi
haaroittuneista
Monikon elatiivi
haaroittuneistani
Monikon elatiivi
haaroittuneistasi
Monikon elatiivi
haaroittuneistamme
Monikon elatiivi
haaroittuneistanne
Monikon elatiivi
haaroittuneistaan
Monikon elatiivi
haaroittuneistansa
Illatiivi
haaroittuneeseen
Illatiivi
haaroittuneeseeni
Illatiivi
haaroittuneeseesi
Illatiivi
haaroittuneeseemme
Illatiivi
haaroittuneeseenne
Illatiivi
haaroittuneeseensa
Monikon illatiivi
haaroittuneisiin
Monikon illatiivi
haaroittuneihin
Monikon illatiivi
haaroittuneisiini
Monikon illatiivi
haaroittuneihini
Monikon illatiivi
haaroittuneisiisi
Monikon illatiivi
haaroittuneihisi
Monikon illatiivi
haaroittuneisiimme
Monikon illatiivi
haaroittuneihimme
Monikon illatiivi
haaroittuneisiinne
Monikon illatiivi
haaroittuneihinne
Monikon illatiivi
haaroittuneisiinsa
Monikon illatiivi
haaroittuneihinsa
Adessiivi
haaroittuneella
Adessiivi
haaroittuneellani
Adessiivi
haaroittuneellasi
Adessiivi
haaroittuneellamme
Adessiivi
haaroittuneellanne
Adessiivi
haaroittuneellaan
Adessiivi
haaroittuneellansa
Monikon adessiivi
haaroittuneilla
Monikon adessiivi
haaroittuneillani
Monikon adessiivi
haaroittuneillasi
Monikon adessiivi
haaroittuneillamme
Monikon adessiivi
haaroittuneillanne
Monikon adessiivi
haaroittuneillaan
Monikon adessiivi
haaroittuneillansa
Ablatiivi
haaroittuneelta
Ablatiivi
haaroittuneeltani
Ablatiivi
haaroittuneeltasi
Ablatiivi
haaroittuneeltamme
Ablatiivi
haaroittuneeltanne
Ablatiivi
haaroittuneeltaan
Ablatiivi
haaroittuneeltansa
Monikon ablatiivi
haaroittuneilta
Monikon ablatiivi
haaroittuneiltani
Monikon ablatiivi
haaroittuneiltasi
Monikon ablatiivi
haaroittuneiltamme
Monikon ablatiivi
haaroittuneiltanne
Monikon ablatiivi
haaroittuneiltaan
Monikon ablatiivi
haaroittuneiltansa
Allatiivi
haaroittuneelle
Allatiivi
haaroittuneelleni
Allatiivi
haaroittuneellesi
Allatiivi
haaroittuneellemme
Allatiivi
haaroittuneellenne
Allatiivi
haaroittuneelleen
Allatiivi
haaroittuneellensa
Monikon allatiivi
haaroittuneille
Monikon allatiivi
haaroittuneilleni
Monikon allatiivi
haaroittuneillesi
Monikon allatiivi
haaroittuneillemme
Monikon allatiivi
haaroittuneillenne
Monikon allatiivi
haaroittuneilleen
Monikon allatiivi
haaroittuneillensa
Essiivi
haaroittuneena
Essiivi
haaroittuneenani
Essiivi
haaroittuneenasi
Essiivi
haaroittuneenamme
Essiivi
haaroittuneenanne
Essiivi
haaroittuneenaan
Essiivi
haaroittuneenansa
Monikon essiivi
haaroittuneina
Monikon essiivi
haaroittuneinani
Monikon essiivi
haaroittuneinasi
Monikon essiivi
haaroittuneinamme
Monikon essiivi
haaroittuneinanne
Monikon essiivi
haaroittuneinaan
Monikon essiivi
haaroittuneinansa
Translatiivi
haaroittuneeksi
Translatiivi
haaroittuneekseni
Translatiivi
haaroittuneeksesi
Translatiivi
haaroittuneeksemme
Translatiivi
haaroittuneeksenne
Translatiivi
haaroittuneekseen
Translatiivi
haaroittuneeksensa
Monikon translatiivi
haaroittuneiksi
Monikon translatiivi
haaroittuneikseni
Monikon translatiivi
haaroittuneiksesi
Monikon translatiivi
haaroittuneiksemme
Monikon translatiivi
haaroittuneiksenne
Monikon translatiivi
haaroittuneikseen
Monikon translatiivi
haaroittuneiksensa
Monikon instruktiivi
haaroittunein
Abessiivi
haaroittuneetta
Abessiivi
haaroittuneettani
Abessiivi
haaroittuneettasi
Abessiivi
haaroittuneettamme
Abessiivi
haaroittuneettanne
Abessiivi
haaroittuneettaan
Abessiivi
haaroittuneettansa
Monikon abessiivi
haaroittuneitta
Monikon abessiivi
haaroittuneittani
Monikon abessiivi
haaroittuneittasi
Monikon abessiivi
haaroittuneittamme
Monikon abessiivi
haaroittuneittanne
Monikon abessiivi
haaroittuneittaan
Monikon abessiivi
haaroittuneittansa
Monikon komitatiivi
haaroittuneine
Monikon komitatiivi
haaroittuneineni
Monikon komitatiivi
haaroittuneinesi
Monikon komitatiivi
haaroittuneinemme
Monikon komitatiivi
haaroittuneinenne
Monikon komitatiivi
haaroittuneineen
Monikon komitatiivi
haaroittuneinensa
Monikon akkusatiivi
haaroittuneet
Monikon akkusatiivi
haaroittuneeni
Monikon akkusatiivi
haaroittuneesi
Monikon akkusatiivi
haaroittuneemme
Monikon akkusatiivi
haaroittuneenne
Monikon akkusatiivi
haaroittuneensa
Akkusatiivi
haaroittuneeni
Akkusatiivi
haaroittuneesi
Akkusatiivi
haaroittuneemme
Akkusatiivi
haaroittuneenne
Akkusatiivi
haaroittuneensa