Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkomacadamiapähkinätGenetiivimacadamiapähkinän
Monikon genetiivimacadamiapähkinöidenMonikon genetiivimacadamiapähkinöitten
PartitiivimacadamiapähkinääMonikon partitiivimacadamiapähkinöitä
InessiivimacadamiapähkinässäMonikon inessiivimacadamiapähkinöissä
ElatiivimacadamiapähkinästäMonikon elatiivimacadamiapähkinöistä
IllatiivimacadamiapähkinäänMonikon illatiivimacadamiapähkinöihin
AdessiivimacadamiapähkinälläMonikon adessiivimacadamiapähkinöillä
AblatiivimacadamiapähkinältäMonikon ablatiivimacadamiapähkinöiltä
AllatiivimacadamiapähkinälleMonikon allatiivimacadamiapähkinöille
EssiivimacadamiapähkinänäMonikon essiivimacadamiapähkinöinä
TranslatiivimacadamiapähkinäksiMonikon translatiivimacadamiapähkinöiksi
Monikon instruktiivimacadamiapähkinöinAbessiivimacadamiapähkinättä
Monikon abessiivimacadamiapähkinöittäMonikon akkusatiivimacadamiapähkinät