Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Määritelmät

Adjektiivit

  1. muinaiskirkkoslaavissa käytettyyn, kyrillistä edeltäneeseen, glagoliittiseen kirjaimistoon liittyvä

Taivutusmuodot

MonikkoglagoliittisetMonikkoglagoliittiseni
MonikkoglagoliittisesiMonikkoglagoliittisemme
MonikkoglagoliittisenneMonikkoglagoliittisensa
GenetiiviglagoliittisenGenetiiviglagoliittiseni
GenetiiviglagoliittisesiGenetiiviglagoliittisemme
GenetiiviglagoliittisenneGenetiiviglagoliittisensa
Monikon genetiiviglagoliittistenMonikon genetiiviglagoliittisien
Monikon genetiiviglagoliittisteniMonikon genetiiviglagoliittisieni
Monikon genetiiviglagoliittistesiMonikon genetiiviglagoliittisiesi
Monikon genetiiviglagoliittistemmeMonikon genetiiviglagoliittisiemme
Monikon genetiiviglagoliittistenneMonikon genetiiviglagoliittisienne
Monikon genetiiviglagoliittistensaMonikon genetiiviglagoliittisiensa
PartitiiviglagoliittistaPartitiiviglagoliittistani
PartitiiviglagoliittistasiPartitiiviglagoliittistamme
PartitiiviglagoliittistannePartitiiviglagoliittistaan
PartitiiviglagoliittistansaMonikon partitiiviglagoliittisia
Monikon partitiiviglagoliittisianiMonikon partitiiviglagoliittisiasi
Monikon partitiiviglagoliittisiammeMonikon partitiiviglagoliittisianne
Monikon partitiiviglagoliittisiaanMonikon partitiiviglagoliittisiansa
InessiiviglagoliittisessaInessiiviglagoliittisessani
InessiiviglagoliittisessasiInessiiviglagoliittisessamme
InessiiviglagoliittisessanneInessiiviglagoliittisessaan
InessiiviglagoliittisessansaMonikon inessiiviglagoliittisissa
Monikon inessiiviglagoliittisissaniMonikon inessiiviglagoliittisissasi
Monikon inessiiviglagoliittisissammeMonikon inessiiviglagoliittisissanne
Monikon inessiiviglagoliittisissaanMonikon inessiiviglagoliittisissansa
ElatiiviglagoliittisestaElatiiviglagoliittisestani
ElatiiviglagoliittisestasiElatiiviglagoliittisestamme
ElatiiviglagoliittisestanneElatiiviglagoliittisestaan
ElatiiviglagoliittisestansaMonikon elatiiviglagoliittisista
Monikon elatiiviglagoliittisistaniMonikon elatiiviglagoliittisistasi
Monikon elatiiviglagoliittisistammeMonikon elatiiviglagoliittisistanne
Monikon elatiiviglagoliittisistaanMonikon elatiiviglagoliittisistansa
IllatiiviglagoliittiseenIllatiiviglagoliittiseeni
IllatiiviglagoliittiseesiIllatiiviglagoliittiseemme
IllatiiviglagoliittiseenneIllatiiviglagoliittiseensa
Monikon illatiiviglagoliittisiinMonikon illatiiviglagoliittisiini
Monikon illatiiviglagoliittisiisiMonikon illatiiviglagoliittisiimme
Monikon illatiiviglagoliittisiinneMonikon illatiiviglagoliittisiinsa
AdessiiviglagoliittisellaAdessiiviglagoliittisellani
AdessiiviglagoliittisellasiAdessiiviglagoliittisellamme
AdessiiviglagoliittisellanneAdessiiviglagoliittisellaan
AdessiiviglagoliittisellansaMonikon adessiiviglagoliittisilla
Monikon adessiiviglagoliittisillaniMonikon adessiiviglagoliittisillasi
Monikon adessiiviglagoliittisillammeMonikon adessiiviglagoliittisillanne
Monikon adessiiviglagoliittisillaanMonikon adessiiviglagoliittisillansa
AblatiiviglagoliittiseltaAblatiiviglagoliittiseltani
AblatiiviglagoliittiseltasiAblatiiviglagoliittiseltamme
AblatiiviglagoliittiseltanneAblatiiviglagoliittiseltaan
AblatiiviglagoliittiseltansaMonikon ablatiiviglagoliittisilta
Monikon ablatiiviglagoliittisiltaniMonikon ablatiiviglagoliittisiltasi
Monikon ablatiiviglagoliittisiltammeMonikon ablatiiviglagoliittisiltanne
Monikon ablatiiviglagoliittisiltaanMonikon ablatiiviglagoliittisiltansa
AllatiiviglagoliittiselleAllatiiviglagoliittiselleni
AllatiiviglagoliittisellesiAllatiiviglagoliittisellemme
AllatiiviglagoliittisellenneAllatiiviglagoliittiselleen
AllatiiviglagoliittisellensaMonikon allatiiviglagoliittisille
Monikon allatiiviglagoliittisilleniMonikon allatiiviglagoliittisillesi
Monikon allatiiviglagoliittisillemmeMonikon allatiiviglagoliittisillenne
Monikon allatiiviglagoliittisilleenMonikon allatiiviglagoliittisillensa
EssiiviglagoliittisenaEssiiviglagoliittisenani
EssiiviglagoliittisenasiEssiiviglagoliittisenamme
EssiiviglagoliittisenanneEssiiviglagoliittisenaan
EssiiviglagoliittisenansaMonikon essiiviglagoliittisina
Monikon essiiviglagoliittisinaniMonikon essiiviglagoliittisinasi
Monikon essiiviglagoliittisinammeMonikon essiiviglagoliittisinanne
Monikon essiiviglagoliittisinaanMonikon essiiviglagoliittisinansa
TranslatiiviglagoliittiseksiTranslatiiviglagoliittisekseni
TranslatiiviglagoliittiseksesiTranslatiiviglagoliittiseksemme
TranslatiiviglagoliittiseksenneTranslatiiviglagoliittisekseen
TranslatiiviglagoliittiseksensaMonikon translatiiviglagoliittisiksi
Monikon translatiiviglagoliittisikseniMonikon translatiiviglagoliittisiksesi
Monikon translatiiviglagoliittisiksemmeMonikon translatiiviglagoliittisiksenne
Monikon translatiiviglagoliittisikseenMonikon translatiiviglagoliittisiksensa
Monikon instruktiiviglagoliittisinAbessiiviglagoliittisetta
AbessiiviglagoliittisettaniAbessiiviglagoliittisettasi
AbessiiviglagoliittisettammeAbessiiviglagoliittisettanne
AbessiiviglagoliittisettaanAbessiiviglagoliittisettansa
Monikon abessiiviglagoliittisittaMonikon abessiiviglagoliittisittani
Monikon abessiiviglagoliittisittasiMonikon abessiiviglagoliittisittamme
Monikon abessiiviglagoliittisittanneMonikon abessiiviglagoliittisittaan
Monikon abessiiviglagoliittisittansaMonikon komitatiiviglagoliittisine
Monikon komitatiiviglagoliittisineniMonikon komitatiiviglagoliittisinesi
Monikon komitatiiviglagoliittisinemmeMonikon komitatiiviglagoliittisinenne
Monikon komitatiiviglagoliittisineenMonikon komitatiiviglagoliittisinensa
Monikon akkusatiiviglagoliittisetMonikon akkusatiiviglagoliittiseni
Monikon akkusatiiviglagoliittisesiMonikon akkusatiiviglagoliittisemme
Monikon akkusatiiviglagoliittisenneMonikon akkusatiiviglagoliittisensa
AkkusatiiviglagoliittiseniAkkusatiiviglagoliittisesi
AkkusatiiviglagoliittisemmeAkkusatiiviglagoliittisenne
Akkusatiiviglagoliittisensa

Luokat