Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkolyhythäntäkengurutGenetiivilyhythäntäkengurun
Monikon genetiivilyhythäntäkengurujenMonikon genetiivilyhythäntäkenguruiden
Monikon genetiivilyhythäntäkenguruittenPartitiivilyhythäntäkengurua
Monikon partitiivilyhythäntäkengurujaMonikon partitiivilyhythäntäkenguruita
InessiivilyhythäntäkengurussaMonikon inessiivilyhythäntäkenguruissa
ElatiivilyhythäntäkengurustaMonikon elatiivilyhythäntäkenguruista
IllatiivilyhythäntäkenguruunMonikon illatiivilyhythäntäkenguruihin
AdessiivilyhythäntäkengurullaMonikon adessiivilyhythäntäkenguruilla
AblatiivilyhythäntäkengurultaMonikon ablatiivilyhythäntäkenguruilta
AllatiivilyhythäntäkengurulleMonikon allatiivilyhythäntäkenguruille
EssiivilyhythäntäkengurunaMonikon essiivilyhythäntäkenguruina
TranslatiivilyhythäntäkenguruksiMonikon translatiivilyhythäntäkenguruiksi
Monikon instruktiivilyhythäntäkenguruinAbessiivilyhythäntäkengurutta
Monikon abessiivilyhythäntäkenguruittaMonikon akkusatiivilyhythäntäkengurut