Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkolusikkahaarukatGenetiivilusikkahaarukan
Monikon genetiivilusikkahaarukoidenMonikon genetiivilusikkahaarukoitten
Monikon genetiivilusikkahaarukkojenPartitiivilusikkahaarukkaa
Monikon partitiivilusikkahaarukoitaMonikon partitiivilusikkahaarukkoja
InessiivilusikkahaarukassaMonikon inessiivilusikkahaarukoissa
ElatiivilusikkahaarukastaMonikon elatiivilusikkahaarukoista
IllatiivilusikkahaarukkaanMonikon illatiivilusikkahaarukoihin
Monikon illatiivilusikkahaarukkoihinAdessiivilusikkahaarukalla
Monikon adessiivilusikkahaarukoillaAblatiivilusikkahaarukalta
Monikon ablatiivilusikkahaarukoiltaAllatiivilusikkahaarukalle
Monikon allatiivilusikkahaarukoilleEssiivilusikkahaarukkana
Monikon essiivilusikkahaarukkoinaTranslatiivilusikkahaarukaksi
Monikon translatiivilusikkahaarukoiksiMonikon instruktiivilusikkahaarukoin
AbessiivilusikkahaarukattaMonikon abessiivilusikkahaarukoitta
Monikon akkusatiivilusikkahaarukat

Luokat