| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | sähköistämiset | Genetiivi | sähköistämisen |
| Monikon genetiivi | sähköistämisten | Monikon genetiivi | sähköistämisien |
| Partitiivi | sähköistämistä | Monikon partitiivi | sähköistämisiä |
| Inessiivi | sähköistämisessä | Monikon inessiivi | sähköistämisissä |
| Elatiivi | sähköistämisestä | Monikon elatiivi | sähköistämisistä |
| Illatiivi | sähköistämiseen | Monikon illatiivi | sähköistämisiin |
| Adessiivi | sähköistämisellä | Monikon adessiivi | sähköistämisillä |
| Ablatiivi | sähköistämiseltä | Monikon ablatiivi | sähköistämisiltä |
| Allatiivi | sähköistämiselle | Monikon allatiivi | sähköistämisille |
| Essiivi | sähköistämisenä | Monikon essiivi | sähköistämisinä |
| Translatiivi | sähköistämiseksi | Monikon translatiivi | sähköistämisiksi |
| Monikon instruktiivi | sähköistämisin | Abessiivi | sähköistämisettä |
| Monikon abessiivi | sähköistämisittä | Monikon akkusatiivi | sähköistämiset |