Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
alilämpöinen
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Konteksti
Adjektiivit
1.
algid
lääketiede
Taivutusmuodot
Monikko
kylmettyneet
Monikko
kylmettyneeni
Monikko
kylmettyneesi
Monikko
kylmettyneemme
Monikko
kylmettyneenne
Monikko
kylmettyneensä
Genetiivi
kylmettyneen
Genetiivi
kylmettyneeni
Genetiivi
kylmettyneesi
Genetiivi
kylmettyneemme
Genetiivi
kylmettyneenne
Genetiivi
kylmettyneensä
Monikon genetiivi
kylmettyneiden
Monikon genetiivi
kylmettyneitten
Monikon genetiivi
kylmettyneideni
Monikon genetiivi
kylmettyneitteni
Monikon genetiivi
kylmettyneidesi
Monikon genetiivi
kylmettyneittesi
Monikon genetiivi
kylmettyneidemme
Monikon genetiivi
kylmettyneittemme
Monikon genetiivi
kylmettyneidenne
Monikon genetiivi
kylmettyneittenne
Monikon genetiivi
kylmettyneidensä
Monikon genetiivi
kylmettyneittensä
Partitiivi
kylmettynyttä
Partitiivi
kylmettynyttäni
Partitiivi
kylmettynyttäsi
Partitiivi
kylmettynyttämme
Partitiivi
kylmettynyttänne
Partitiivi
kylmettynyttään
Partitiivi
kylmettynyttänsä
Monikon partitiivi
kylmettyneitä
Monikon partitiivi
kylmettyneitäni
Monikon partitiivi
kylmettyneitäsi
Monikon partitiivi
kylmettyneitämme
Monikon partitiivi
kylmettyneitänne
Monikon partitiivi
kylmettyneitään
Monikon partitiivi
kylmettyneitänsä
Inessiivi
kylmettyneessä
Inessiivi
kylmettyneessäni
Inessiivi
kylmettyneessäsi
Inessiivi
kylmettyneessämme
Inessiivi
kylmettyneessänne
Inessiivi
kylmettyneessään
Inessiivi
kylmettyneessänsä
Monikon inessiivi
kylmettyneissä
Monikon inessiivi
kylmettyneissäni
Monikon inessiivi
kylmettyneissäsi
Monikon inessiivi
kylmettyneissämme
Monikon inessiivi
kylmettyneissänne
Monikon inessiivi
kylmettyneissään
Monikon inessiivi
kylmettyneissänsä
Elatiivi
kylmettyneestä
Elatiivi
kylmettyneestäni
Elatiivi
kylmettyneestäsi
Elatiivi
kylmettyneestämme
Elatiivi
kylmettyneestänne
Elatiivi
kylmettyneestään
Elatiivi
kylmettyneestänsä
Monikon elatiivi
kylmettyneistä
Monikon elatiivi
kylmettyneistäni
Monikon elatiivi
kylmettyneistäsi
Monikon elatiivi
kylmettyneistämme
Monikon elatiivi
kylmettyneistänne
Monikon elatiivi
kylmettyneistään
Monikon elatiivi
kylmettyneistänsä
Illatiivi
kylmettyneeseen
Illatiivi
kylmettyneeseeni
Illatiivi
kylmettyneeseesi
Illatiivi
kylmettyneeseemme
Illatiivi
kylmettyneeseenne
Illatiivi
kylmettyneeseensä
Monikon illatiivi
kylmettyneisiin
Monikon illatiivi
kylmettyneihin
Monikon illatiivi
kylmettyneisiini
Monikon illatiivi
kylmettyneihini
Monikon illatiivi
kylmettyneisiisi
Monikon illatiivi
kylmettyneihisi
Monikon illatiivi
kylmettyneisiimme
Monikon illatiivi
kylmettyneihimme
Monikon illatiivi
kylmettyneisiinne
Monikon illatiivi
kylmettyneihinne
Monikon illatiivi
kylmettyneisiinsä
Monikon illatiivi
kylmettyneihinsä
Adessiivi
kylmettyneellä
Adessiivi
kylmettyneelläni
Adessiivi
kylmettyneelläsi
Adessiivi
kylmettyneellämme
Adessiivi
kylmettyneellänne
Adessiivi
kylmettyneellään
Adessiivi
kylmettyneellänsä
Monikon adessiivi
kylmettyneillä
Monikon adessiivi
kylmettyneilläni
Monikon adessiivi
kylmettyneilläsi
Monikon adessiivi
kylmettyneillämme
Monikon adessiivi
kylmettyneillänne
Monikon adessiivi
kylmettyneillään
Monikon adessiivi
kylmettyneillänsä
Ablatiivi
kylmettyneeltä
Ablatiivi
kylmettyneeltäni
Ablatiivi
kylmettyneeltäsi
Ablatiivi
kylmettyneeltämme
Ablatiivi
kylmettyneeltänne
Ablatiivi
kylmettyneeltään
Ablatiivi
kylmettyneeltänsä
Monikon ablatiivi
kylmettyneiltä
Monikon ablatiivi
kylmettyneiltäni
Monikon ablatiivi
kylmettyneiltäsi
Monikon ablatiivi
kylmettyneiltämme
Monikon ablatiivi
kylmettyneiltänne
Monikon ablatiivi
kylmettyneiltään
Monikon ablatiivi
kylmettyneiltänsä
Allatiivi
kylmettyneelle
Allatiivi
kylmettyneelleni
Allatiivi
kylmettyneellesi
Allatiivi
kylmettyneellemme
Allatiivi
kylmettyneellenne
Allatiivi
kylmettyneelleen
Allatiivi
kylmettyneellensä
Monikon allatiivi
kylmettyneille
Monikon allatiivi
kylmettyneilleni
Monikon allatiivi
kylmettyneillesi
Monikon allatiivi
kylmettyneillemme
Monikon allatiivi
kylmettyneillenne
Monikon allatiivi
kylmettyneilleen
Monikon allatiivi
kylmettyneillensä
Essiivi
kylmettyneenä
Essiivi
kylmettyneenäni
Essiivi
kylmettyneenäsi
Essiivi
kylmettyneenämme
Essiivi
kylmettyneenänne
Essiivi
kylmettyneenään
Essiivi
kylmettyneenänsä
Monikon essiivi
kylmettyneinä
Monikon essiivi
kylmettyneinäni
Monikon essiivi
kylmettyneinäsi
Monikon essiivi
kylmettyneinämme
Monikon essiivi
kylmettyneinänne
Monikon essiivi
kylmettyneinään
Monikon essiivi
kylmettyneinänsä
Translatiivi
kylmettyneeksi
Translatiivi
kylmettyneekseni
Translatiivi
kylmettyneeksesi
Translatiivi
kylmettyneeksemme
Translatiivi
kylmettyneeksenne
Translatiivi
kylmettyneekseen
Translatiivi
kylmettyneeksensä
Monikon translatiivi
kylmettyneiksi
Monikon translatiivi
kylmettyneikseni
Monikon translatiivi
kylmettyneiksesi
Monikon translatiivi
kylmettyneiksemme
Monikon translatiivi
kylmettyneiksenne
Monikon translatiivi
kylmettyneikseen
Monikon translatiivi
kylmettyneiksensä
Monikon instruktiivi
kylmettynein
Abessiivi
kylmettyneettä
Abessiivi
kylmettyneettäni
Abessiivi
kylmettyneettäsi
Abessiivi
kylmettyneettämme
Abessiivi
kylmettyneettänne
Abessiivi
kylmettyneettään
Abessiivi
kylmettyneettänsä
Monikon abessiivi
kylmettyneittä
Monikon abessiivi
kylmettyneittäni
Monikon abessiivi
kylmettyneittäsi
Monikon abessiivi
kylmettyneittämme
Monikon abessiivi
kylmettyneittänne
Monikon abessiivi
kylmettyneittään
Monikon abessiivi
kylmettyneittänsä
Monikon komitatiivi
kylmettyneine
Monikon komitatiivi
kylmettyneineni
Monikon komitatiivi
kylmettyneinesi
Monikon komitatiivi
kylmettyneinemme
Monikon komitatiivi
kylmettyneinenne
Monikon komitatiivi
kylmettyneineen
Monikon komitatiivi
kylmettyneinensä
Komparatiivi
kylmettyneempi
Superlatiivi
kylmettynein
Monikon akkusatiivi
kylmettyneet
Monikon akkusatiivi
kylmettyneeni
Monikon akkusatiivi
kylmettyneesi
Monikon akkusatiivi
kylmettyneemme
Monikon akkusatiivi
kylmettyneenne
Monikon akkusatiivi
kylmettyneensä
Akkusatiivi
kylmettyneeni
Akkusatiivi
kylmettyneesi
Akkusatiivi
kylmettyneemme
Akkusatiivi
kylmettyneenne
Akkusatiivi
kylmettyneensä
Luokat
Adjektiivit
Lääketiede