Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Konteksti
Adjektiivit
1.
carvel-built
merenkulku
Taivutusmuodot
Monikko
tasasaumaiset
Monikko
tasasaumaiseni
Monikko
tasasaumaisesi
Monikko
tasasaumaisemme
Monikko
tasasaumaisenne
Monikko
tasasaumaisensa
Genetiivi
tasasaumaisen
Genetiivi
tasasaumaiseni
Genetiivi
tasasaumaisesi
Genetiivi
tasasaumaisemme
Genetiivi
tasasaumaisenne
Genetiivi
tasasaumaisensa
Monikon genetiivi
tasasaumaisten
Monikon genetiivi
tasasaumaisien
Monikon genetiivi
tasasaumaisteni
Monikon genetiivi
tasasaumaisieni
Monikon genetiivi
tasasaumaistesi
Monikon genetiivi
tasasaumaisiesi
Monikon genetiivi
tasasaumaistemme
Monikon genetiivi
tasasaumaisiemme
Monikon genetiivi
tasasaumaistenne
Monikon genetiivi
tasasaumaisienne
Monikon genetiivi
tasasaumaistensa
Monikon genetiivi
tasasaumaisiensa
Partitiivi
tasasaumaista
Partitiivi
tasasaumaistani
Partitiivi
tasasaumaistasi
Partitiivi
tasasaumaistamme
Partitiivi
tasasaumaistanne
Partitiivi
tasasaumaistaan
Partitiivi
tasasaumaistansa
Monikon partitiivi
tasasaumaisia
Monikon partitiivi
tasasaumaisiani
Monikon partitiivi
tasasaumaisiasi
Monikon partitiivi
tasasaumaisiamme
Monikon partitiivi
tasasaumaisianne
Monikon partitiivi
tasasaumaisiaan
Monikon partitiivi
tasasaumaisiansa
Inessiivi
tasasaumaisessa
Inessiivi
tasasaumaisessani
Inessiivi
tasasaumaisessasi
Inessiivi
tasasaumaisessamme
Inessiivi
tasasaumaisessanne
Inessiivi
tasasaumaisessaan
Inessiivi
tasasaumaisessansa
Monikon inessiivi
tasasaumaisissa
Monikon inessiivi
tasasaumaisissani
Monikon inessiivi
tasasaumaisissasi
Monikon inessiivi
tasasaumaisissamme
Monikon inessiivi
tasasaumaisissanne
Monikon inessiivi
tasasaumaisissaan
Monikon inessiivi
tasasaumaisissansa
Elatiivi
tasasaumaisesta
Elatiivi
tasasaumaisestani
Elatiivi
tasasaumaisestasi
Elatiivi
tasasaumaisestamme
Elatiivi
tasasaumaisestanne
Elatiivi
tasasaumaisestaan
Elatiivi
tasasaumaisestansa
Monikon elatiivi
tasasaumaisista
Monikon elatiivi
tasasaumaisistani
Monikon elatiivi
tasasaumaisistasi
Monikon elatiivi
tasasaumaisistamme
Monikon elatiivi
tasasaumaisistanne
Monikon elatiivi
tasasaumaisistaan
Monikon elatiivi
tasasaumaisistansa
Illatiivi
tasasaumaiseen
Illatiivi
tasasaumaiseeni
Illatiivi
tasasaumaiseesi
Illatiivi
tasasaumaiseemme
Illatiivi
tasasaumaiseenne
Illatiivi
tasasaumaiseensa
Monikon illatiivi
tasasaumaisiin
Monikon illatiivi
tasasaumaisiini
Monikon illatiivi
tasasaumaisiisi
Monikon illatiivi
tasasaumaisiimme
Monikon illatiivi
tasasaumaisiinne
Monikon illatiivi
tasasaumaisiinsa
Adessiivi
tasasaumaisella
Adessiivi
tasasaumaisellani
Adessiivi
tasasaumaisellasi
Adessiivi
tasasaumaisellamme
Adessiivi
tasasaumaisellanne
Adessiivi
tasasaumaisellaan
Adessiivi
tasasaumaisellansa
Monikon adessiivi
tasasaumaisilla
Monikon adessiivi
tasasaumaisillani
Monikon adessiivi
tasasaumaisillasi
Monikon adessiivi
tasasaumaisillamme
Monikon adessiivi
tasasaumaisillanne
Monikon adessiivi
tasasaumaisillaan
Monikon adessiivi
tasasaumaisillansa
Ablatiivi
tasasaumaiselta
Ablatiivi
tasasaumaiseltani
Ablatiivi
tasasaumaiseltasi
Ablatiivi
tasasaumaiseltamme
Ablatiivi
tasasaumaiseltanne
Ablatiivi
tasasaumaiseltaan
Ablatiivi
tasasaumaiseltansa
Monikon ablatiivi
tasasaumaisilta
Monikon ablatiivi
tasasaumaisiltani
Monikon ablatiivi
tasasaumaisiltasi
Monikon ablatiivi
tasasaumaisiltamme
Monikon ablatiivi
tasasaumaisiltanne
Monikon ablatiivi
tasasaumaisiltaan
Monikon ablatiivi
tasasaumaisiltansa
Allatiivi
tasasaumaiselle
Allatiivi
tasasaumaiselleni
Allatiivi
tasasaumaisellesi
Allatiivi
tasasaumaisellemme
Allatiivi
tasasaumaisellenne
Allatiivi
tasasaumaiselleen
Allatiivi
tasasaumaisellensa
Monikon allatiivi
tasasaumaisille
Monikon allatiivi
tasasaumaisilleni
Monikon allatiivi
tasasaumaisillesi
Monikon allatiivi
tasasaumaisillemme
Monikon allatiivi
tasasaumaisillenne
Monikon allatiivi
tasasaumaisilleen
Monikon allatiivi
tasasaumaisillensa
Essiivi
tasasaumaisena
Essiivi
tasasaumaisenani
Essiivi
tasasaumaisenasi
Essiivi
tasasaumaisenamme
Essiivi
tasasaumaisenanne
Essiivi
tasasaumaisenaan
Essiivi
tasasaumaisenansa
Monikon essiivi
tasasaumaisina
Monikon essiivi
tasasaumaisinani
Monikon essiivi
tasasaumaisinasi
Monikon essiivi
tasasaumaisinamme
Monikon essiivi
tasasaumaisinanne
Monikon essiivi
tasasaumaisinaan
Monikon essiivi
tasasaumaisinansa
Translatiivi
tasasaumaiseksi
Translatiivi
tasasaumaisekseni
Translatiivi
tasasaumaiseksesi
Translatiivi
tasasaumaiseksemme
Translatiivi
tasasaumaiseksenne
Translatiivi
tasasaumaisekseen
Translatiivi
tasasaumaiseksensa
Monikon translatiivi
tasasaumaisiksi
Monikon translatiivi
tasasaumaisikseni
Monikon translatiivi
tasasaumaisiksesi
Monikon translatiivi
tasasaumaisiksemme
Monikon translatiivi
tasasaumaisiksenne
Monikon translatiivi
tasasaumaisikseen
Monikon translatiivi
tasasaumaisiksensa
Monikon instruktiivi
tasasaumaisin
Abessiivi
tasasaumaisetta
Abessiivi
tasasaumaisettani
Abessiivi
tasasaumaisettasi
Abessiivi
tasasaumaisettamme
Abessiivi
tasasaumaisettanne
Abessiivi
tasasaumaisettaan
Abessiivi
tasasaumaisettansa
Monikon abessiivi
tasasaumaisitta
Monikon abessiivi
tasasaumaisittani
Monikon abessiivi
tasasaumaisittasi
Monikon abessiivi
tasasaumaisittamme
Monikon abessiivi
tasasaumaisittanne
Monikon abessiivi
tasasaumaisittaan
Monikon abessiivi
tasasaumaisittansa
Monikon komitatiivi
tasasaumaisine
Monikon komitatiivi
tasasaumaisineni
Monikon komitatiivi
tasasaumaisinesi
Monikon komitatiivi
tasasaumaisinemme
Monikon komitatiivi
tasasaumaisinenne
Monikon komitatiivi
tasasaumaisineen
Monikon komitatiivi
tasasaumaisinensa
Monikon akkusatiivi
tasasaumaiset
Monikon akkusatiivi
tasasaumaiseni
Monikon akkusatiivi
tasasaumaisesi
Monikon akkusatiivi
tasasaumaisemme
Monikon akkusatiivi
tasasaumaisenne
Monikon akkusatiivi
tasasaumaisensa
Akkusatiivi
tasasaumaiseni
Akkusatiivi
tasasaumaisesi
Akkusatiivi
tasasaumaisemme
Akkusatiivi
tasasaumaisenne
Akkusatiivi
tasasaumaisensa