| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | phage |
| Monikko | faagit | Genetiivi | faagin |
| Monikon genetiivi | faagien | Partitiivi | faagia |
| Monikon partitiivi | faageja | Inessiivi | faagissa |
| Monikon inessiivi | faageissa | Elatiivi | faagista |
| Monikon elatiivi | faageista | Illatiivi | faagiin |
| Monikon illatiivi | faageihin | Adessiivi | faagilla |
| Monikon adessiivi | faageilla | Ablatiivi | faagilta |
| Monikon ablatiivi | faageilta | Allatiivi | faagille |
| Monikon allatiivi | faageille | Essiivi | faagina |
| Monikon essiivi | faageina | Translatiivi | faagiksi |
| Monikon translatiivi | faageiksi | Monikon instruktiivi | faagein |
| Abessiivi | faagitta | Monikon abessiivi | faageitta |
| Monikon akkusatiivi | faagit |