Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
colectivista
Määritelmät
Adjektiivit
kollektivismin
mukainen, jossa kaikki on yhteisessä omistuksessa
Taivutusmuodot
Monikko
kollektivistiset
Monikko
kollektivistiseni
Monikko
kollektivistisesi
Monikko
kollektivistisemme
Monikko
kollektivistisenne
Monikko
kollektivistisensa
Genetiivi
kollektivistisen
Genetiivi
kollektivistiseni
Genetiivi
kollektivistisesi
Genetiivi
kollektivistisemme
Genetiivi
kollektivistisenne
Genetiivi
kollektivistisensa
Monikon genetiivi
kollektivististen
Monikon genetiivi
kollektivistisien
Monikon genetiivi
kollektivististeni
Monikon genetiivi
kollektivistisieni
Monikon genetiivi
kollektivististesi
Monikon genetiivi
kollektivistisiesi
Monikon genetiivi
kollektivististemme
Monikon genetiivi
kollektivistisiemme
Monikon genetiivi
kollektivististenne
Monikon genetiivi
kollektivistisienne
Monikon genetiivi
kollektivististensa
Monikon genetiivi
kollektivistisiensa
Partitiivi
kollektivistista
Partitiivi
kollektivististani
Partitiivi
kollektivististasi
Partitiivi
kollektivististamme
Partitiivi
kollektivististanne
Partitiivi
kollektivististaan
Partitiivi
kollektivististansa
Monikon partitiivi
kollektivistisia
Monikon partitiivi
kollektivistisiani
Monikon partitiivi
kollektivistisiasi
Monikon partitiivi
kollektivistisiamme
Monikon partitiivi
kollektivistisianne
Monikon partitiivi
kollektivistisiaan
Monikon partitiivi
kollektivistisiansa
Inessiivi
kollektivistisessa
Inessiivi
kollektivistisessani
Inessiivi
kollektivistisessasi
Inessiivi
kollektivistisessamme
Inessiivi
kollektivistisessanne
Inessiivi
kollektivistisessaan
Inessiivi
kollektivistisessansa
Monikon inessiivi
kollektivistisissa
Monikon inessiivi
kollektivistisissani
Monikon inessiivi
kollektivistisissasi
Monikon inessiivi
kollektivistisissamme
Monikon inessiivi
kollektivistisissanne
Monikon inessiivi
kollektivistisissaan
Monikon inessiivi
kollektivistisissansa
Elatiivi
kollektivistisesta
Elatiivi
kollektivistisestani
Elatiivi
kollektivistisestasi
Elatiivi
kollektivistisestamme
Elatiivi
kollektivistisestanne
Elatiivi
kollektivistisestaan
Elatiivi
kollektivistisestansa
Monikon elatiivi
kollektivistisista
Monikon elatiivi
kollektivistisistani
Monikon elatiivi
kollektivistisistasi
Monikon elatiivi
kollektivistisistamme
Monikon elatiivi
kollektivistisistanne
Monikon elatiivi
kollektivistisistaan
Monikon elatiivi
kollektivistisistansa
Illatiivi
kollektivistiseen
Illatiivi
kollektivistiseeni
Illatiivi
kollektivistiseesi
Illatiivi
kollektivistiseemme
Illatiivi
kollektivistiseenne
Illatiivi
kollektivistiseensa
Monikon illatiivi
kollektivistisiin
Monikon illatiivi
kollektivistisiini
Monikon illatiivi
kollektivistisiisi
Monikon illatiivi
kollektivistisiimme
Monikon illatiivi
kollektivistisiinne
Monikon illatiivi
kollektivistisiinsa
Adessiivi
kollektivistisella
Adessiivi
kollektivistisellani
Adessiivi
kollektivistisellasi
Adessiivi
kollektivistisellamme
Adessiivi
kollektivistisellanne
Adessiivi
kollektivistisellaan
Adessiivi
kollektivistisellansa
Monikon adessiivi
kollektivistisilla
Monikon adessiivi
kollektivistisillani
Monikon adessiivi
kollektivistisillasi
Monikon adessiivi
kollektivistisillamme
Monikon adessiivi
kollektivistisillanne
Monikon adessiivi
kollektivistisillaan
Monikon adessiivi
kollektivistisillansa
Ablatiivi
kollektivistiselta
Ablatiivi
kollektivistiseltani
Ablatiivi
kollektivistiseltasi
Ablatiivi
kollektivistiseltamme
Ablatiivi
kollektivistiseltanne
Ablatiivi
kollektivistiseltaan
Ablatiivi
kollektivistiseltansa
Monikon ablatiivi
kollektivistisilta
Monikon ablatiivi
kollektivistisiltani
Monikon ablatiivi
kollektivistisiltasi
Monikon ablatiivi
kollektivistisiltamme
Monikon ablatiivi
kollektivistisiltanne
Monikon ablatiivi
kollektivistisiltaan
Monikon ablatiivi
kollektivistisiltansa
Allatiivi
kollektivistiselle
Allatiivi
kollektivistiselleni
Allatiivi
kollektivistisellesi
Allatiivi
kollektivistisellemme
Allatiivi
kollektivistisellenne
Allatiivi
kollektivistiselleen
Allatiivi
kollektivistisellensa
Monikon allatiivi
kollektivistisille
Monikon allatiivi
kollektivistisilleni
Monikon allatiivi
kollektivistisillesi
Monikon allatiivi
kollektivistisillemme
Monikon allatiivi
kollektivistisillenne
Monikon allatiivi
kollektivistisilleen
Monikon allatiivi
kollektivistisillensa
Essiivi
kollektivistisena
Essiivi
kollektivistisenani
Essiivi
kollektivistisenasi
Essiivi
kollektivistisenamme
Essiivi
kollektivistisenanne
Essiivi
kollektivistisenaan
Essiivi
kollektivistisenansa
Monikon essiivi
kollektivistisina
Monikon essiivi
kollektivistisinani
Monikon essiivi
kollektivistisinasi
Monikon essiivi
kollektivistisinamme
Monikon essiivi
kollektivistisinanne
Monikon essiivi
kollektivistisinaan
Monikon essiivi
kollektivistisinansa
Translatiivi
kollektivistiseksi
Translatiivi
kollektivistisekseni
Translatiivi
kollektivistiseksesi
Translatiivi
kollektivistiseksemme
Translatiivi
kollektivistiseksenne
Translatiivi
kollektivistisekseen
Translatiivi
kollektivistiseksensa
Monikon translatiivi
kollektivistisiksi
Monikon translatiivi
kollektivistisikseni
Monikon translatiivi
kollektivistisiksesi
Monikon translatiivi
kollektivistisiksemme
Monikon translatiivi
kollektivistisiksenne
Monikon translatiivi
kollektivistisikseen
Monikon translatiivi
kollektivistisiksensa
Monikon instruktiivi
kollektivistisin
Abessiivi
kollektivistisetta
Abessiivi
kollektivistisettani
Abessiivi
kollektivistisettasi
Abessiivi
kollektivistisettamme
Abessiivi
kollektivistisettanne
Abessiivi
kollektivistisettaan
Abessiivi
kollektivistisettansa
Monikon abessiivi
kollektivistisitta
Monikon abessiivi
kollektivistisittani
Monikon abessiivi
kollektivistisittasi
Monikon abessiivi
kollektivistisittamme
Monikon abessiivi
kollektivistisittanne
Monikon abessiivi
kollektivistisittaan
Monikon abessiivi
kollektivistisittansa
Monikon komitatiivi
kollektivistisine
Monikon komitatiivi
kollektivistisineni
Monikon komitatiivi
kollektivistisinesi
Monikon komitatiivi
kollektivistisinemme
Monikon komitatiivi
kollektivistisinenne
Monikon komitatiivi
kollektivistisineen
Monikon komitatiivi
kollektivistisinensa
Monikon akkusatiivi
kollektivistiset
Monikon akkusatiivi
kollektivistiseni
Monikon akkusatiivi
kollektivistisesi
Monikon akkusatiivi
kollektivistisemme
Monikon akkusatiivi
kollektivistisenne
Monikon akkusatiivi
kollektivistisensa
Akkusatiivi
kollektivistiseni
Akkusatiivi
kollektivistisesi
Akkusatiivi
kollektivistisemme
Akkusatiivi
kollektivistisenne
Akkusatiivi
kollektivistisensa