Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoleipäpalatGenetiivileipäpalan
Monikon genetiivileipäpalojenPartitiivileipäpalaa
Monikon partitiivileipäpalojaInessiivileipäpalassa
Monikon inessiivileipäpaloissaElatiivileipäpalasta
Monikon elatiivileipäpaloistaIllatiivileipäpalaan
Monikon illatiivileipäpaloihinAdessiivileipäpalalla
Monikon adessiivileipäpaloillaAblatiivileipäpalalta
Monikon ablatiivileipäpaloiltaAllatiivileipäpalalle
Monikon allatiivileipäpaloilleEssiivileipäpalana
Monikon essiivileipäpaloinaTranslatiivileipäpalaksi
Monikon translatiivileipäpaloiksiMonikon instruktiivileipäpaloin
AbessiivileipäpalattaMonikon abessiivileipäpaloitta
Monikon akkusatiivileipäpalat