Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
1.
fin {f}
  • ÄäntäminenFrance
2.

Taivutusmuodot

MonikkoloppumisetGenetiiviloppumisen
Monikon genetiiviloppumistenMonikon genetiiviloppumisien
PartitiiviloppumistaMonikon partitiiviloppumisia
InessiiviloppumisessaMonikon inessiiviloppumisissa
ElatiiviloppumisestaMonikon elatiiviloppumisista
IllatiiviloppumiseenMonikon illatiiviloppumisiin
AdessiiviloppumisellaMonikon adessiiviloppumisilla
AblatiiviloppumiseltaMonikon ablatiiviloppumisilta
AllatiiviloppumiselleMonikon allatiiviloppumisille
EssiiviloppumisenaMonikon essiiviloppumisina
TranslatiiviloppumiseksiMonikon translatiiviloppumisiksi
Monikon instruktiiviloppumisinAbessiiviloppumisetta
Monikon abessiiviloppumisittaMonikon akkusatiiviloppumiset

Luokat