Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Vaihtoehtoiset kirjoitusmuodot

Käännös
Adjektiivit
1.
2.
3.

Taivutusmuodot

MonikkokäsintehdytMonikkokäsintehtyni
MonikkokäsintehtysiMonikkokäsintehtymme
MonikkokäsintehtynneMonikkokäsintehtynsä
GenetiivikäsintehdynGenetiivikäsintehtyni
GenetiivikäsintehtysiGenetiivikäsintehtymme
GenetiivikäsintehtynneGenetiivikäsintehtynsä
Monikon genetiivikäsintehtyjenMonikon genetiivikäsintehtyjeni
Monikon genetiivikäsintehtyjesiMonikon genetiivikäsintehtyjemme
Monikon genetiivikäsintehtyjenneMonikon genetiivikäsintehtyjensä
PartitiivikäsintehtyäPartitiivikäsintehtyäni
PartitiivikäsintehtyäsiPartitiivikäsintehtyämme
PartitiivikäsintehtyännePartitiivikäsintehtyään
PartitiivikäsintehtyänsäMonikon partitiivikäsintehtyjä
Monikon partitiivikäsintehtyjäniMonikon partitiivikäsintehtyjäsi
Monikon partitiivikäsintehtyjämmeMonikon partitiivikäsintehtyjänne
Monikon partitiivikäsintehtyjäänMonikon partitiivikäsintehtyjänsä
InessiivikäsintehdyssäInessiivikäsintehdyssäni
InessiivikäsintehdyssäsiInessiivikäsintehdyssämme
InessiivikäsintehdyssänneInessiivikäsintehdyssään
InessiivikäsintehdyssänsäMonikon inessiivikäsintehdyissä
Monikon inessiivikäsintehdyissäniMonikon inessiivikäsintehdyissäsi
Monikon inessiivikäsintehdyissämmeMonikon inessiivikäsintehdyissänne
Monikon inessiivikäsintehdyissäänMonikon inessiivikäsintehdyissänsä
ElatiivikäsintehdystäElatiivikäsintehdystäni
ElatiivikäsintehdystäsiElatiivikäsintehdystämme
ElatiivikäsintehdystänneElatiivikäsintehdystään
ElatiivikäsintehdystänsäMonikon elatiivikäsintehdyistä
Monikon elatiivikäsintehdyistäniMonikon elatiivikäsintehdyistäsi
Monikon elatiivikäsintehdyistämmeMonikon elatiivikäsintehdyistänne
Monikon elatiivikäsintehdyistäänMonikon elatiivikäsintehdyistänsä
IllatiivikäsintehtyynIllatiivikäsintehtyyni
IllatiivikäsintehtyysiIllatiivikäsintehtyymme
IllatiivikäsintehtyynneIllatiivikäsintehtyynsä
Monikon illatiivikäsintehtyihinMonikon illatiivikäsintehtyihini
Monikon illatiivikäsintehtyihisiMonikon illatiivikäsintehtyihimme
Monikon illatiivikäsintehtyihinneMonikon illatiivikäsintehtyihinsä
AdessiivikäsintehdylläAdessiivikäsintehdylläni
AdessiivikäsintehdylläsiAdessiivikäsintehdyllämme
AdessiivikäsintehdyllänneAdessiivikäsintehdyllään
AdessiivikäsintehdyllänsäMonikon adessiivikäsintehdyillä
Monikon adessiivikäsintehdyilläniMonikon adessiivikäsintehdyilläsi
Monikon adessiivikäsintehdyillämmeMonikon adessiivikäsintehdyillänne
Monikon adessiivikäsintehdyilläänMonikon adessiivikäsintehdyillänsä
AblatiivikäsintehdyltäAblatiivikäsintehdyltäni
AblatiivikäsintehdyltäsiAblatiivikäsintehdyltämme
AblatiivikäsintehdyltänneAblatiivikäsintehdyltään
AblatiivikäsintehdyltänsäMonikon ablatiivikäsintehdyiltä
Monikon ablatiivikäsintehdyiltäniMonikon ablatiivikäsintehdyiltäsi
Monikon ablatiivikäsintehdyiltämmeMonikon ablatiivikäsintehdyiltänne
Monikon ablatiivikäsintehdyiltäänMonikon ablatiivikäsintehdyiltänsä
AllatiivikäsintehdylleAllatiivikäsintehdylleni
AllatiivikäsintehdyllesiAllatiivikäsintehdyllemme
AllatiivikäsintehdyllenneAllatiivikäsintehdylleen
AllatiivikäsintehdyllensäMonikon allatiivikäsintehdyille
Monikon allatiivikäsintehdyilleniMonikon allatiivikäsintehdyillesi
Monikon allatiivikäsintehdyillemmeMonikon allatiivikäsintehdyillenne
Monikon allatiivikäsintehdyilleenMonikon allatiivikäsintehdyillensä
EssiivikäsintehtynäEssiivikäsintehtynäni
EssiivikäsintehtynäsiEssiivikäsintehtynämme
EssiivikäsintehtynänneEssiivikäsintehtynään
EssiivikäsintehtynänsäMonikon essiivikäsintehtyinä
Monikon essiivikäsintehtyinäniMonikon essiivikäsintehtyinäsi
Monikon essiivikäsintehtyinämmeMonikon essiivikäsintehtyinänne
Monikon essiivikäsintehtyinäänMonikon essiivikäsintehtyinänsä
TranslatiivikäsintehdyksiTranslatiivikäsintehdykseni
TranslatiivikäsintehdyksesiTranslatiivikäsintehdyksemme
TranslatiivikäsintehdyksenneTranslatiivikäsintehdykseen
TranslatiivikäsintehdyksensäMonikon translatiivikäsintehdyiksi
Monikon translatiivikäsintehdyikseniMonikon translatiivikäsintehdyiksesi
Monikon translatiivikäsintehdyiksemmeMonikon translatiivikäsintehdyiksenne
Monikon translatiivikäsintehdyikseenMonikon translatiivikäsintehdyiksensä
Monikon instruktiivikäsintehdyinAbessiivikäsintehdyttä
AbessiivikäsintehdyttäniAbessiivikäsintehdyttäsi
AbessiivikäsintehdyttämmeAbessiivikäsintehdyttänne
AbessiivikäsintehdyttäänAbessiivikäsintehdyttänsä
Monikon abessiivikäsintehdyittäMonikon abessiivikäsintehdyittäni
Monikon abessiivikäsintehdyittäsiMonikon abessiivikäsintehdyittämme
Monikon abessiivikäsintehdyittänneMonikon abessiivikäsintehdyittään
Monikon abessiivikäsintehdyittänsäMonikon komitatiivikäsintehtyine
Monikon komitatiivikäsintehtyineniMonikon komitatiivikäsintehtyinesi
Monikon komitatiivikäsintehtyinemmeMonikon komitatiivikäsintehtyinenne
Monikon komitatiivikäsintehtyineenMonikon komitatiivikäsintehtyinensä
Monikon akkusatiivikäsintehdytMonikon akkusatiivikäsintehtyni
Monikon akkusatiivikäsintehtysiMonikon akkusatiivikäsintehtymme
Monikon akkusatiivikäsintehtynneMonikon akkusatiivikäsintehtynsä
AkkusatiivikäsintehtyniAkkusatiivikäsintehtysi
AkkusatiivikäsintehtymmeAkkusatiivikäsintehtynne
Akkusatiivikäsintehtynsä