Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokaltoinkohtelutGenetiivikaltoinkohtelun
Monikon genetiivikaltoinkohtelujenMonikon genetiivikaltoinkohteluiden
Monikon genetiivikaltoinkohteluittenPartitiivikaltoinkohtelua
Monikon partitiivikaltoinkohtelujaMonikon partitiivikaltoinkohteluita
InessiivikaltoinkohtelussaMonikon inessiivikaltoinkohteluissa
ElatiivikaltoinkohtelustaMonikon elatiivikaltoinkohteluista
IllatiivikaltoinkohteluunMonikon illatiivikaltoinkohteluihin
AdessiivikaltoinkohtelullaMonikon adessiivikaltoinkohteluilla
AblatiivikaltoinkohtelultaMonikon ablatiivikaltoinkohteluilta
AllatiivikaltoinkohtelulleMonikon allatiivikaltoinkohteluille
EssiivikaltoinkohtelunaMonikon essiivikaltoinkohteluina
TranslatiivikaltoinkohteluksiMonikon translatiivikaltoinkohteluiksi
Monikon instruktiivikaltoinkohteluinAbessiivikaltoinkohtelutta
Monikon abessiivikaltoinkohteluittaMonikon akkusatiivikaltoinkohtelut