Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantireward matrix

Taivutusmuodot

MonikkopalkkiomatriisitGenetiivipalkkiomatriisin
Monikon genetiivipalkkiomatriisienPartitiivipalkkiomatriisia
Monikon partitiivipalkkiomatriisejaInessiivipalkkiomatriisissa
Monikon inessiivipalkkiomatriiseissaElatiivipalkkiomatriisista
Monikon elatiivipalkkiomatriiseistaIllatiivipalkkiomatriisiin
Monikon illatiivipalkkiomatriiseihinAdessiivipalkkiomatriisilla
Monikon adessiivipalkkiomatriiseillaAblatiivipalkkiomatriisilta
Monikon ablatiivipalkkiomatriiseiltaAllatiivipalkkiomatriisille
Monikon allatiivipalkkiomatriiseilleEssiivipalkkiomatriisina
Monikon essiivipalkkiomatriiseinaTranslatiivipalkkiomatriisiksi
Monikon translatiivipalkkiomatriiseiksiMonikon instruktiivipalkkiomatriisein
AbessiivipalkkiomatriisittaMonikon abessiivipalkkiomatriiseitta
Monikon akkusatiivipalkkiomatriisit