| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | reward matrix |
| Monikko | palkkiomatriisit | Genetiivi | palkkiomatriisin |
| Monikon genetiivi | palkkiomatriisien | Partitiivi | palkkiomatriisia |
| Monikon partitiivi | palkkiomatriiseja | Inessiivi | palkkiomatriisissa |
| Monikon inessiivi | palkkiomatriiseissa | Elatiivi | palkkiomatriisista |
| Monikon elatiivi | palkkiomatriiseista | Illatiivi | palkkiomatriisiin |
| Monikon illatiivi | palkkiomatriiseihin | Adessiivi | palkkiomatriisilla |
| Monikon adessiivi | palkkiomatriiseilla | Ablatiivi | palkkiomatriisilta |
| Monikon ablatiivi | palkkiomatriiseilta | Allatiivi | palkkiomatriisille |
| Monikon allatiivi | palkkiomatriiseille | Essiivi | palkkiomatriisina |
| Monikon essiivi | palkkiomatriiseina | Translatiivi | palkkiomatriisiksi |
| Monikon translatiivi | palkkiomatriiseiksi | Monikon instruktiivi | palkkiomatriisein |
| Abessiivi | palkkiomatriisitta | Monikon abessiivi | palkkiomatriiseitta |
| Monikon akkusatiivi | palkkiomatriisit |