Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkobelemniititGenetiivibelemniitin
Monikon genetiivibelemniittienPartitiivibelemniittiä
Monikon partitiivibelemniittejäInessiivibelemniitissä
Monikon inessiivibelemniiteissäElatiivibelemniitistä
Monikon elatiivibelemniiteistäIllatiivibelemniittiin
Monikon illatiivibelemniitteihinAdessiivibelemniitillä
Monikon adessiivibelemniiteilläAblatiivibelemniitiltä
Monikon ablatiivibelemniiteiltäAllatiivibelemniitille
Monikon allatiivibelemniiteilleEssiivibelemniittinä
Monikon essiivibelemniitteinäTranslatiivibelemniitiksi
Monikon translatiivibelemniiteiksiMonikon instruktiivibelemniitein
AbessiivibelemniitittäMonikon abessiivibelemniiteittä
Monikon akkusatiivibelemniitit