Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkolähimuistitGenetiivilähimuistin
Monikon genetiivilähimuistienPartitiivilähimuistia
Monikon partitiivilähimuistejaInessiivilähimuistissa
Monikon inessiivilähimuisteissaElatiivilähimuistista
Monikon elatiivilähimuisteistaIllatiivilähimuistiin
Monikon illatiivilähimuisteihinAdessiivilähimuistilla
Monikon adessiivilähimuisteillaAblatiivilähimuistilta
Monikon ablatiivilähimuisteiltaAllatiivilähimuistille
Monikon allatiivilähimuisteilleEssiivilähimuistina
Monikon essiivilähimuisteinaTranslatiivilähimuistiksi
Monikon translatiivilähimuisteiksiMonikon instruktiivilähimuistein
AbessiivilähimuistittaMonikon abessiivilähimuisteitta
Monikon akkusatiivilähimuistit