Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkolumikentätGenetiivilumikentän
Monikon genetiivilumikenttienPartitiivilumikenttää
Monikon partitiivilumikenttiäInessiivilumikentässä
Monikon inessiivilumikentissäElatiivilumikentästä
Monikon elatiivilumikentistäIllatiivilumikenttään
Monikon illatiivilumikenttiinAdessiivilumikentällä
Monikon adessiivilumikentilläAblatiivilumikentältä
Monikon ablatiivilumikentiltäAllatiivilumikentälle
Monikon allatiivilumikentilleEssiivilumikenttänä
Monikon essiivilumikenttinäTranslatiivilumikentäksi
Monikon translatiivilumikentiksiMonikon instruktiivilumikentin
AbessiivilumikentättäMonikon abessiivilumikentittä
Monikon akkusatiivilumikentät