Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkotinamitGenetiivitinamin
Monikon genetiivitinamienMonikon genetiivitinameiden
Monikon genetiivitinameittenPartitiivitinamia
Monikon partitiivitinameitaMonikon partitiivitinameja
InessiivitinamissaMonikon inessiivitinameissa
ElatiivitinamistaMonikon elatiivitinameista
IllatiivitinamiinMonikon illatiivitinameihin
AdessiivitinamillaMonikon adessiivitinameilla
AblatiivitinamiltaMonikon ablatiivitinameilta
AllatiivitinamilleMonikon allatiivitinameille
EssiivitinaminaMonikon essiivitinameina
TranslatiivitinamiksiMonikon translatiivitinameiksi
Monikon instruktiivitinameinAbessiivitinamitta
Monikon abessiivitinameittaMonikon akkusatiivitinamit