Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
  • ÄäntäminenUS
2.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkoteelusikallisetGenetiiviteelusikallisen
Monikon genetiiviteelusikallistenMonikon genetiiviteelusikallisien
PartitiiviteelusikallistaMonikon partitiiviteelusikallisia
InessiiviteelusikallisessaMonikon inessiiviteelusikallisissa
ElatiiviteelusikallisestaMonikon elatiiviteelusikallisista
IllatiiviteelusikalliseenMonikon illatiiviteelusikallisiin
AdessiiviteelusikallisellaMonikon adessiiviteelusikallisilla
AblatiiviteelusikalliseltaMonikon ablatiiviteelusikallisilta
AllatiiviteelusikalliselleMonikon allatiiviteelusikallisille
EssiiviteelusikallisenaMonikon essiiviteelusikallisina
TranslatiiviteelusikalliseksiMonikon translatiiviteelusikallisiksi
Monikon instruktiiviteelusikallisinAbessiiviteelusikallisetta
Monikon abessiiviteelusikallisittaMonikon akkusatiiviteelusikalliset

Luokat