Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkojuudaksenkorvatGenetiivijuudaksenkorvan
Monikon genetiivijuudaksenkorvienPartitiivijuudaksenkorvaa
Monikon partitiivijuudaksenkorviaInessiivijuudaksenkorvassa
Monikon inessiivijuudaksenkorvissaElatiivijuudaksenkorvasta
Monikon elatiivijuudaksenkorvistaIllatiivijuudaksenkorvaan
Monikon illatiivijuudaksenkorviinAdessiivijuudaksenkorvalla
Monikon adessiivijuudaksenkorvillaAblatiivijuudaksenkorvalta
Monikon ablatiivijuudaksenkorviltaAllatiivijuudaksenkorvalle
Monikon allatiivijuudaksenkorvilleEssiivijuudaksenkorvana
Monikon essiivijuudaksenkorvinaTranslatiivijuudaksenkorvaksi
Monikon translatiivijuudaksenkorviksiMonikon instruktiivijuudaksenkorvin
AbessiivijuudaksenkorvattaMonikon abessiivijuudaksenkorvitta
Monikon akkusatiivijuudaksenkorvat