Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
rauhoittava
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Konteksti
Substantiivit
1.
ataractic
lääketiede
Adjektiivit
2.
ataractic
lääketiede
Taivutusmuodot
Monikko
ataraktiset
Monikko
ataraktiseni
Monikko
ataraktisesi
Monikko
ataraktisemme
Monikko
ataraktisenne
Monikko
ataraktisensa
Genetiivi
ataraktisen
Genetiivi
ataraktiseni
Genetiivi
ataraktisesi
Genetiivi
ataraktisemme
Genetiivi
ataraktisenne
Genetiivi
ataraktisensa
Monikon genetiivi
ataraktisten
Monikon genetiivi
ataraktisien
Monikon genetiivi
ataraktisteni
Monikon genetiivi
ataraktisieni
Monikon genetiivi
ataraktistesi
Monikon genetiivi
ataraktisiesi
Monikon genetiivi
ataraktistemme
Monikon genetiivi
ataraktisiemme
Monikon genetiivi
ataraktistenne
Monikon genetiivi
ataraktisienne
Monikon genetiivi
ataraktistensa
Monikon genetiivi
ataraktisiensa
Partitiivi
ataraktista
Partitiivi
ataraktistani
Partitiivi
ataraktistasi
Partitiivi
ataraktistamme
Partitiivi
ataraktistanne
Partitiivi
ataraktistaan
Partitiivi
ataraktistansa
Monikon partitiivi
ataraktisia
Monikon partitiivi
ataraktisiani
Monikon partitiivi
ataraktisiasi
Monikon partitiivi
ataraktisiamme
Monikon partitiivi
ataraktisianne
Monikon partitiivi
ataraktisiaan
Monikon partitiivi
ataraktisiansa
Inessiivi
ataraktisessa
Inessiivi
ataraktisessani
Inessiivi
ataraktisessasi
Inessiivi
ataraktisessamme
Inessiivi
ataraktisessanne
Inessiivi
ataraktisessaan
Inessiivi
ataraktisessansa
Monikon inessiivi
ataraktisissa
Monikon inessiivi
ataraktisissani
Monikon inessiivi
ataraktisissasi
Monikon inessiivi
ataraktisissamme
Monikon inessiivi
ataraktisissanne
Monikon inessiivi
ataraktisissaan
Monikon inessiivi
ataraktisissansa
Elatiivi
ataraktisesta
Elatiivi
ataraktisestani
Elatiivi
ataraktisestasi
Elatiivi
ataraktisestamme
Elatiivi
ataraktisestanne
Elatiivi
ataraktisestaan
Elatiivi
ataraktisestansa
Monikon elatiivi
ataraktisista
Monikon elatiivi
ataraktisistani
Monikon elatiivi
ataraktisistasi
Monikon elatiivi
ataraktisistamme
Monikon elatiivi
ataraktisistanne
Monikon elatiivi
ataraktisistaan
Monikon elatiivi
ataraktisistansa
Illatiivi
ataraktiseen
Illatiivi
ataraktiseeni
Illatiivi
ataraktiseesi
Illatiivi
ataraktiseemme
Illatiivi
ataraktiseenne
Illatiivi
ataraktiseensa
Monikon illatiivi
ataraktisiin
Monikon illatiivi
ataraktisiini
Monikon illatiivi
ataraktisiisi
Monikon illatiivi
ataraktisiimme
Monikon illatiivi
ataraktisiinne
Monikon illatiivi
ataraktisiinsa
Adessiivi
ataraktisella
Adessiivi
ataraktisellani
Adessiivi
ataraktisellasi
Adessiivi
ataraktisellamme
Adessiivi
ataraktisellanne
Adessiivi
ataraktisellaan
Adessiivi
ataraktisellansa
Monikon adessiivi
ataraktisilla
Monikon adessiivi
ataraktisillani
Monikon adessiivi
ataraktisillasi
Monikon adessiivi
ataraktisillamme
Monikon adessiivi
ataraktisillanne
Monikon adessiivi
ataraktisillaan
Monikon adessiivi
ataraktisillansa
Ablatiivi
ataraktiselta
Ablatiivi
ataraktiseltani
Ablatiivi
ataraktiseltasi
Ablatiivi
ataraktiseltamme
Ablatiivi
ataraktiseltanne
Ablatiivi
ataraktiseltaan
Ablatiivi
ataraktiseltansa
Monikon ablatiivi
ataraktisilta
Monikon ablatiivi
ataraktisiltani
Monikon ablatiivi
ataraktisiltasi
Monikon ablatiivi
ataraktisiltamme
Monikon ablatiivi
ataraktisiltanne
Monikon ablatiivi
ataraktisiltaan
Monikon ablatiivi
ataraktisiltansa
Allatiivi
ataraktiselle
Allatiivi
ataraktiselleni
Allatiivi
ataraktisellesi
Allatiivi
ataraktisellemme
Allatiivi
ataraktisellenne
Allatiivi
ataraktiselleen
Allatiivi
ataraktisellensa
Monikon allatiivi
ataraktisille
Monikon allatiivi
ataraktisilleni
Monikon allatiivi
ataraktisillesi
Monikon allatiivi
ataraktisillemme
Monikon allatiivi
ataraktisillenne
Monikon allatiivi
ataraktisilleen
Monikon allatiivi
ataraktisillensa
Essiivi
ataraktisena
Essiivi
ataraktisenani
Essiivi
ataraktisenasi
Essiivi
ataraktisenamme
Essiivi
ataraktisenanne
Essiivi
ataraktisenaan
Essiivi
ataraktisenansa
Monikon essiivi
ataraktisina
Monikon essiivi
ataraktisinani
Monikon essiivi
ataraktisinasi
Monikon essiivi
ataraktisinamme
Monikon essiivi
ataraktisinanne
Monikon essiivi
ataraktisinaan
Monikon essiivi
ataraktisinansa
Translatiivi
ataraktiseksi
Translatiivi
ataraktisekseni
Translatiivi
ataraktiseksesi
Translatiivi
ataraktiseksemme
Translatiivi
ataraktiseksenne
Translatiivi
ataraktisekseen
Translatiivi
ataraktiseksensa
Monikon translatiivi
ataraktisiksi
Monikon translatiivi
ataraktisikseni
Monikon translatiivi
ataraktisiksesi
Monikon translatiivi
ataraktisiksemme
Monikon translatiivi
ataraktisiksenne
Monikon translatiivi
ataraktisikseen
Monikon translatiivi
ataraktisiksensa
Monikon instruktiivi
ataraktisin
Abessiivi
ataraktisetta
Abessiivi
ataraktisettani
Abessiivi
ataraktisettasi
Abessiivi
ataraktisettamme
Abessiivi
ataraktisettanne
Abessiivi
ataraktisettaan
Abessiivi
ataraktisettansa
Monikon abessiivi
ataraktisitta
Monikon abessiivi
ataraktisittani
Monikon abessiivi
ataraktisittasi
Monikon abessiivi
ataraktisittamme
Monikon abessiivi
ataraktisittanne
Monikon abessiivi
ataraktisittaan
Monikon abessiivi
ataraktisittansa
Monikon komitatiivi
ataraktisine
Monikon komitatiivi
ataraktisineni
Monikon komitatiivi
ataraktisinesi
Monikon komitatiivi
ataraktisinemme
Monikon komitatiivi
ataraktisinenne
Monikon komitatiivi
ataraktisineen
Monikon komitatiivi
ataraktisinensa
Monikon akkusatiivi
ataraktiset
Monikon akkusatiivi
ataraktiseni
Monikon akkusatiivi
ataraktisesi
Monikon akkusatiivi
ataraktisemme
Monikon akkusatiivi
ataraktisenne
Monikon akkusatiivi
ataraktisensa
Akkusatiivi
ataraktiseni
Akkusatiivi
ataraktisesi
Akkusatiivi
ataraktisemme
Akkusatiivi
ataraktisenne
Akkusatiivi
ataraktisensa
Luokat
Adjektiivit
Lääketiede