| Käännös | |
|---|---|
| 1. | bagarino {m} |
| Monikko | jobbarit | Genetiivi | jobbarin |
| Monikon genetiivi | jobbarien | Monikon genetiivi | jobbareiden |
| Monikon genetiivi | jobbareitten | Partitiivi | jobbaria |
| Monikon partitiivi | jobbareita | Monikon partitiivi | jobbareja |
| Inessiivi | jobbarissa | Monikon inessiivi | jobbareissa |
| Elatiivi | jobbarista | Monikon elatiivi | jobbareista |
| Illatiivi | jobbariin | Monikon illatiivi | jobbareihin |
| Adessiivi | jobbarilla | Monikon adessiivi | jobbareilla |
| Ablatiivi | jobbarilta | Monikon ablatiivi | jobbareilta |
| Allatiivi | jobbarille | Monikon allatiivi | jobbareille |
| Essiivi | jobbarina | Monikon essiivi | jobbareina |
| Translatiivi | jobbariksi | Monikon translatiivi | jobbareiksi |
| Monikon instruktiivi | jobbarein | Abessiivi | jobbaritta |
| Monikon abessiivi | jobbareitta | Monikon akkusatiivi | jobbarit |