Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkoshiialaisetMonikkoshiialaiseni
MonikkoshiialaisesiMonikkoshiialaisemme
MonikkoshiialaisenneMonikkoshiialaisensa
GenetiivishiialaisenGenetiivishiialaiseni
GenetiivishiialaisesiGenetiivishiialaisemme
GenetiivishiialaisenneGenetiivishiialaisensa
Monikon genetiivishiialaistenMonikon genetiivishiialaisien
Monikon genetiivishiialaisteniMonikon genetiivishiialaisieni
Monikon genetiivishiialaistesiMonikon genetiivishiialaisiesi
Monikon genetiivishiialaistemmeMonikon genetiivishiialaisiemme
Monikon genetiivishiialaistenneMonikon genetiivishiialaisienne
Monikon genetiivishiialaistensaMonikon genetiivishiialaisiensa
PartitiivishiialaistaPartitiivishiialaistani
PartitiivishiialaistasiPartitiivishiialaistamme
PartitiivishiialaistannePartitiivishiialaistaan
PartitiivishiialaistansaMonikon partitiivishiialaisia
Monikon partitiivishiialaisianiMonikon partitiivishiialaisiasi
Monikon partitiivishiialaisiammeMonikon partitiivishiialaisianne
Monikon partitiivishiialaisiaanMonikon partitiivishiialaisiansa
InessiivishiialaisessaInessiivishiialaisessani
InessiivishiialaisessasiInessiivishiialaisessamme
InessiivishiialaisessanneInessiivishiialaisessaan
InessiivishiialaisessansaMonikon inessiivishiialaisissa
Monikon inessiivishiialaisissaniMonikon inessiivishiialaisissasi
Monikon inessiivishiialaisissammeMonikon inessiivishiialaisissanne
Monikon inessiivishiialaisissaanMonikon inessiivishiialaisissansa
ElatiivishiialaisestaElatiivishiialaisestani
ElatiivishiialaisestasiElatiivishiialaisestamme
ElatiivishiialaisestanneElatiivishiialaisestaan
ElatiivishiialaisestansaMonikon elatiivishiialaisista
Monikon elatiivishiialaisistaniMonikon elatiivishiialaisistasi
Monikon elatiivishiialaisistammeMonikon elatiivishiialaisistanne
Monikon elatiivishiialaisistaanMonikon elatiivishiialaisistansa
IllatiivishiialaiseenIllatiivishiialaiseeni
IllatiivishiialaiseesiIllatiivishiialaiseemme
IllatiivishiialaiseenneIllatiivishiialaiseensa
Monikon illatiivishiialaisiinMonikon illatiivishiialaisiini
Monikon illatiivishiialaisiisiMonikon illatiivishiialaisiimme
Monikon illatiivishiialaisiinneMonikon illatiivishiialaisiinsa
AdessiivishiialaisellaAdessiivishiialaisellani
AdessiivishiialaisellasiAdessiivishiialaisellamme
AdessiivishiialaisellanneAdessiivishiialaisellaan
AdessiivishiialaisellansaMonikon adessiivishiialaisilla
Monikon adessiivishiialaisillaniMonikon adessiivishiialaisillasi
Monikon adessiivishiialaisillammeMonikon adessiivishiialaisillanne
Monikon adessiivishiialaisillaanMonikon adessiivishiialaisillansa
AblatiivishiialaiseltaAblatiivishiialaiseltani
AblatiivishiialaiseltasiAblatiivishiialaiseltamme
AblatiivishiialaiseltanneAblatiivishiialaiseltaan
AblatiivishiialaiseltansaMonikon ablatiivishiialaisilta
Monikon ablatiivishiialaisiltaniMonikon ablatiivishiialaisiltasi
Monikon ablatiivishiialaisiltammeMonikon ablatiivishiialaisiltanne
Monikon ablatiivishiialaisiltaanMonikon ablatiivishiialaisiltansa
AllatiivishiialaiselleAllatiivishiialaiselleni
AllatiivishiialaisellesiAllatiivishiialaisellemme
AllatiivishiialaisellenneAllatiivishiialaiselleen
AllatiivishiialaisellensaMonikon allatiivishiialaisille
Monikon allatiivishiialaisilleniMonikon allatiivishiialaisillesi
Monikon allatiivishiialaisillemmeMonikon allatiivishiialaisillenne
Monikon allatiivishiialaisilleenMonikon allatiivishiialaisillensa
EssiivishiialaisenaEssiivishiialaisenani
EssiivishiialaisenasiEssiivishiialaisenamme
EssiivishiialaisenanneEssiivishiialaisenaan
EssiivishiialaisenansaMonikon essiivishiialaisina
Monikon essiivishiialaisinaniMonikon essiivishiialaisinasi
Monikon essiivishiialaisinammeMonikon essiivishiialaisinanne
Monikon essiivishiialaisinaanMonikon essiivishiialaisinansa
TranslatiivishiialaiseksiTranslatiivishiialaisekseni
TranslatiivishiialaiseksesiTranslatiivishiialaiseksemme
TranslatiivishiialaiseksenneTranslatiivishiialaisekseen
TranslatiivishiialaiseksensaMonikon translatiivishiialaisiksi
Monikon translatiivishiialaisikseniMonikon translatiivishiialaisiksesi
Monikon translatiivishiialaisiksemmeMonikon translatiivishiialaisiksenne
Monikon translatiivishiialaisikseenMonikon translatiivishiialaisiksensa
Monikon instruktiivishiialaisinAbessiivishiialaisetta
AbessiivishiialaisettaniAbessiivishiialaisettasi
AbessiivishiialaisettammeAbessiivishiialaisettanne
AbessiivishiialaisettaanAbessiivishiialaisettansa
Monikon abessiivishiialaisittaMonikon abessiivishiialaisittani
Monikon abessiivishiialaisittasiMonikon abessiivishiialaisittamme
Monikon abessiivishiialaisittanneMonikon abessiivishiialaisittaan
Monikon abessiivishiialaisittansaMonikon komitatiivishiialaisine
Monikon komitatiivishiialaisineniMonikon komitatiivishiialaisinesi
Monikon komitatiivishiialaisinemmeMonikon komitatiivishiialaisinenne
Monikon komitatiivishiialaisineenMonikon komitatiivishiialaisinensa
Monikon akkusatiivishiialaisetMonikon akkusatiivishiialaiseni
Monikon akkusatiivishiialaisesiMonikon akkusatiivishiialaisemme
Monikon akkusatiivishiialaisenneMonikon akkusatiivishiialaisensa
AkkusatiivishiialaiseniAkkusatiivishiialaisesi
AkkusatiivishiialaisemmeAkkusatiivishiialaisenne
Akkusatiivishiialaisensa