Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
šiia
šiialainen
shiia
shiiamuslimi
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
1.
chiíta
{m}
Taivutusmuodot
Monikko
shiialaiset
Monikko
shiialaiseni
Monikko
shiialaisesi
Monikko
shiialaisemme
Monikko
shiialaisenne
Monikko
shiialaisensa
Genetiivi
shiialaisen
Genetiivi
shiialaiseni
Genetiivi
shiialaisesi
Genetiivi
shiialaisemme
Genetiivi
shiialaisenne
Genetiivi
shiialaisensa
Monikon genetiivi
shiialaisten
Monikon genetiivi
shiialaisien
Monikon genetiivi
shiialaisteni
Monikon genetiivi
shiialaisieni
Monikon genetiivi
shiialaistesi
Monikon genetiivi
shiialaisiesi
Monikon genetiivi
shiialaistemme
Monikon genetiivi
shiialaisiemme
Monikon genetiivi
shiialaistenne
Monikon genetiivi
shiialaisienne
Monikon genetiivi
shiialaistensa
Monikon genetiivi
shiialaisiensa
Partitiivi
shiialaista
Partitiivi
shiialaistani
Partitiivi
shiialaistasi
Partitiivi
shiialaistamme
Partitiivi
shiialaistanne
Partitiivi
shiialaistaan
Partitiivi
shiialaistansa
Monikon partitiivi
shiialaisia
Monikon partitiivi
shiialaisiani
Monikon partitiivi
shiialaisiasi
Monikon partitiivi
shiialaisiamme
Monikon partitiivi
shiialaisianne
Monikon partitiivi
shiialaisiaan
Monikon partitiivi
shiialaisiansa
Inessiivi
shiialaisessa
Inessiivi
shiialaisessani
Inessiivi
shiialaisessasi
Inessiivi
shiialaisessamme
Inessiivi
shiialaisessanne
Inessiivi
shiialaisessaan
Inessiivi
shiialaisessansa
Monikon inessiivi
shiialaisissa
Monikon inessiivi
shiialaisissani
Monikon inessiivi
shiialaisissasi
Monikon inessiivi
shiialaisissamme
Monikon inessiivi
shiialaisissanne
Monikon inessiivi
shiialaisissaan
Monikon inessiivi
shiialaisissansa
Elatiivi
shiialaisesta
Elatiivi
shiialaisestani
Elatiivi
shiialaisestasi
Elatiivi
shiialaisestamme
Elatiivi
shiialaisestanne
Elatiivi
shiialaisestaan
Elatiivi
shiialaisestansa
Monikon elatiivi
shiialaisista
Monikon elatiivi
shiialaisistani
Monikon elatiivi
shiialaisistasi
Monikon elatiivi
shiialaisistamme
Monikon elatiivi
shiialaisistanne
Monikon elatiivi
shiialaisistaan
Monikon elatiivi
shiialaisistansa
Illatiivi
shiialaiseen
Illatiivi
shiialaiseeni
Illatiivi
shiialaiseesi
Illatiivi
shiialaiseemme
Illatiivi
shiialaiseenne
Illatiivi
shiialaiseensa
Monikon illatiivi
shiialaisiin
Monikon illatiivi
shiialaisiini
Monikon illatiivi
shiialaisiisi
Monikon illatiivi
shiialaisiimme
Monikon illatiivi
shiialaisiinne
Monikon illatiivi
shiialaisiinsa
Adessiivi
shiialaisella
Adessiivi
shiialaisellani
Adessiivi
shiialaisellasi
Adessiivi
shiialaisellamme
Adessiivi
shiialaisellanne
Adessiivi
shiialaisellaan
Adessiivi
shiialaisellansa
Monikon adessiivi
shiialaisilla
Monikon adessiivi
shiialaisillani
Monikon adessiivi
shiialaisillasi
Monikon adessiivi
shiialaisillamme
Monikon adessiivi
shiialaisillanne
Monikon adessiivi
shiialaisillaan
Monikon adessiivi
shiialaisillansa
Ablatiivi
shiialaiselta
Ablatiivi
shiialaiseltani
Ablatiivi
shiialaiseltasi
Ablatiivi
shiialaiseltamme
Ablatiivi
shiialaiseltanne
Ablatiivi
shiialaiseltaan
Ablatiivi
shiialaiseltansa
Monikon ablatiivi
shiialaisilta
Monikon ablatiivi
shiialaisiltani
Monikon ablatiivi
shiialaisiltasi
Monikon ablatiivi
shiialaisiltamme
Monikon ablatiivi
shiialaisiltanne
Monikon ablatiivi
shiialaisiltaan
Monikon ablatiivi
shiialaisiltansa
Allatiivi
shiialaiselle
Allatiivi
shiialaiselleni
Allatiivi
shiialaisellesi
Allatiivi
shiialaisellemme
Allatiivi
shiialaisellenne
Allatiivi
shiialaiselleen
Allatiivi
shiialaisellensa
Monikon allatiivi
shiialaisille
Monikon allatiivi
shiialaisilleni
Monikon allatiivi
shiialaisillesi
Monikon allatiivi
shiialaisillemme
Monikon allatiivi
shiialaisillenne
Monikon allatiivi
shiialaisilleen
Monikon allatiivi
shiialaisillensa
Essiivi
shiialaisena
Essiivi
shiialaisenani
Essiivi
shiialaisenasi
Essiivi
shiialaisenamme
Essiivi
shiialaisenanne
Essiivi
shiialaisenaan
Essiivi
shiialaisenansa
Monikon essiivi
shiialaisina
Monikon essiivi
shiialaisinani
Monikon essiivi
shiialaisinasi
Monikon essiivi
shiialaisinamme
Monikon essiivi
shiialaisinanne
Monikon essiivi
shiialaisinaan
Monikon essiivi
shiialaisinansa
Translatiivi
shiialaiseksi
Translatiivi
shiialaisekseni
Translatiivi
shiialaiseksesi
Translatiivi
shiialaiseksemme
Translatiivi
shiialaiseksenne
Translatiivi
shiialaisekseen
Translatiivi
shiialaiseksensa
Monikon translatiivi
shiialaisiksi
Monikon translatiivi
shiialaisikseni
Monikon translatiivi
shiialaisiksesi
Monikon translatiivi
shiialaisiksemme
Monikon translatiivi
shiialaisiksenne
Monikon translatiivi
shiialaisikseen
Monikon translatiivi
shiialaisiksensa
Monikon instruktiivi
shiialaisin
Abessiivi
shiialaisetta
Abessiivi
shiialaisettani
Abessiivi
shiialaisettasi
Abessiivi
shiialaisettamme
Abessiivi
shiialaisettanne
Abessiivi
shiialaisettaan
Abessiivi
shiialaisettansa
Monikon abessiivi
shiialaisitta
Monikon abessiivi
shiialaisittani
Monikon abessiivi
shiialaisittasi
Monikon abessiivi
shiialaisittamme
Monikon abessiivi
shiialaisittanne
Monikon abessiivi
shiialaisittaan
Monikon abessiivi
shiialaisittansa
Monikon komitatiivi
shiialaisine
Monikon komitatiivi
shiialaisineni
Monikon komitatiivi
shiialaisinesi
Monikon komitatiivi
shiialaisinemme
Monikon komitatiivi
shiialaisinenne
Monikon komitatiivi
shiialaisineen
Monikon komitatiivi
shiialaisinensa
Monikon akkusatiivi
shiialaiset
Monikon akkusatiivi
shiialaiseni
Monikon akkusatiivi
shiialaisesi
Monikon akkusatiivi
shiialaisemme
Monikon akkusatiivi
shiialaisenne
Monikon akkusatiivi
shiialaisensa
Akkusatiivi
shiialaiseni
Akkusatiivi
shiialaisesi
Akkusatiivi
shiialaisemme
Akkusatiivi
shiialaisenne
Akkusatiivi
shiialaisensa
Luokat
Adjektiivit
Substantiivit