Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkomaanparannusaineetGenetiivimaanparannusaineen
Monikon genetiivimaanparannusaineidenMonikon genetiivimaanparannusaineitten
PartitiivimaanparannusainettaMonikon partitiivimaanparannusaineita
InessiivimaanparannusaineessaMonikon inessiivimaanparannusaineissa
ElatiivimaanparannusaineestaMonikon elatiivimaanparannusaineista
IllatiivimaanparannusaineeseenMonikon illatiivimaanparannusaineisiin
Monikon illatiivimaanparannusaineihinAdessiivimaanparannusaineella
Monikon adessiivimaanparannusaineillaAblatiivimaanparannusaineelta
Monikon ablatiivimaanparannusaineiltaAllatiivimaanparannusaineelle
Monikon allatiivimaanparannusaineilleEssiivimaanparannusaineena
Monikon essiivimaanparannusaineinaTranslatiivimaanparannusaineeksi
Monikon translatiivimaanparannusaineiksiMonikon instruktiivimaanparannusainein
AbessiivimaanparannusaineettaMonikon abessiivimaanparannusaineitta
Monikon akkusatiivimaanparannusaineet