Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
tamoul {m}

Taivutusmuodot

MonikkotamilinkielisetMonikkotamilinkieliseni
MonikkotamilinkielisesiMonikkotamilinkielisemme
MonikkotamilinkielisenneMonikkotamilinkielisensa
GenetiivitamilinkielisenGenetiivitamilinkieliseni
GenetiivitamilinkielisesiGenetiivitamilinkielisemme
GenetiivitamilinkielisenneGenetiivitamilinkielisensa
Monikon genetiivitamilinkielistenMonikon genetiivitamilinkielisien
Monikon genetiivitamilinkielisteniMonikon genetiivitamilinkielisieni
Monikon genetiivitamilinkielistesiMonikon genetiivitamilinkielisiesi
Monikon genetiivitamilinkielistemmeMonikon genetiivitamilinkielisiemme
Monikon genetiivitamilinkielistenneMonikon genetiivitamilinkielisienne
Monikon genetiivitamilinkielistensaMonikon genetiivitamilinkielisiensa
PartitiivitamilinkielistaPartitiivitamilinkielistani
PartitiivitamilinkielistasiPartitiivitamilinkielistamme
PartitiivitamilinkielistannePartitiivitamilinkielistaan
PartitiivitamilinkielistansaMonikon partitiivitamilinkielisia
Monikon partitiivitamilinkielisianiMonikon partitiivitamilinkielisiasi
Monikon partitiivitamilinkielisiammeMonikon partitiivitamilinkielisianne
Monikon partitiivitamilinkielisiaanMonikon partitiivitamilinkielisiansa
InessiivitamilinkielisessaInessiivitamilinkielisessani
InessiivitamilinkielisessasiInessiivitamilinkielisessamme
InessiivitamilinkielisessanneInessiivitamilinkielisessaan
InessiivitamilinkielisessansaMonikon inessiivitamilinkielisissa
Monikon inessiivitamilinkielisissaniMonikon inessiivitamilinkielisissasi
Monikon inessiivitamilinkielisissammeMonikon inessiivitamilinkielisissanne
Monikon inessiivitamilinkielisissaanMonikon inessiivitamilinkielisissansa
ElatiivitamilinkielisestaElatiivitamilinkielisestani
ElatiivitamilinkielisestasiElatiivitamilinkielisestamme
ElatiivitamilinkielisestanneElatiivitamilinkielisestaan
ElatiivitamilinkielisestansaMonikon elatiivitamilinkielisista
Monikon elatiivitamilinkielisistaniMonikon elatiivitamilinkielisistasi
Monikon elatiivitamilinkielisistammeMonikon elatiivitamilinkielisistanne
Monikon elatiivitamilinkielisistaanMonikon elatiivitamilinkielisistansa
IllatiivitamilinkieliseenIllatiivitamilinkieliseeni
IllatiivitamilinkieliseesiIllatiivitamilinkieliseemme
IllatiivitamilinkieliseenneIllatiivitamilinkieliseensa
Monikon illatiivitamilinkielisiinMonikon illatiivitamilinkielisiini
Monikon illatiivitamilinkielisiisiMonikon illatiivitamilinkielisiimme
Monikon illatiivitamilinkielisiinneMonikon illatiivitamilinkielisiinsa
AdessiivitamilinkielisellaAdessiivitamilinkielisellani
AdessiivitamilinkielisellasiAdessiivitamilinkielisellamme
AdessiivitamilinkielisellanneAdessiivitamilinkielisellaan
AdessiivitamilinkielisellansaMonikon adessiivitamilinkielisilla
Monikon adessiivitamilinkielisillaniMonikon adessiivitamilinkielisillasi
Monikon adessiivitamilinkielisillammeMonikon adessiivitamilinkielisillanne
Monikon adessiivitamilinkielisillaanMonikon adessiivitamilinkielisillansa
AblatiivitamilinkieliseltaAblatiivitamilinkieliseltani
AblatiivitamilinkieliseltasiAblatiivitamilinkieliseltamme
AblatiivitamilinkieliseltanneAblatiivitamilinkieliseltaan
AblatiivitamilinkieliseltansaMonikon ablatiivitamilinkielisilta
Monikon ablatiivitamilinkielisiltaniMonikon ablatiivitamilinkielisiltasi
Monikon ablatiivitamilinkielisiltammeMonikon ablatiivitamilinkielisiltanne
Monikon ablatiivitamilinkielisiltaanMonikon ablatiivitamilinkielisiltansa
AllatiivitamilinkieliselleAllatiivitamilinkieliselleni
AllatiivitamilinkielisellesiAllatiivitamilinkielisellemme
AllatiivitamilinkielisellenneAllatiivitamilinkieliselleen
AllatiivitamilinkielisellensaMonikon allatiivitamilinkielisille
Monikon allatiivitamilinkielisilleniMonikon allatiivitamilinkielisillesi
Monikon allatiivitamilinkielisillemmeMonikon allatiivitamilinkielisillenne
Monikon allatiivitamilinkielisilleenMonikon allatiivitamilinkielisillensa
EssiivitamilinkielisenaEssiivitamilinkielisenani
EssiivitamilinkielisenasiEssiivitamilinkielisenamme
EssiivitamilinkielisenanneEssiivitamilinkielisenaan
EssiivitamilinkielisenansaMonikon essiivitamilinkielisina
Monikon essiivitamilinkielisinaniMonikon essiivitamilinkielisinasi
Monikon essiivitamilinkielisinammeMonikon essiivitamilinkielisinanne
Monikon essiivitamilinkielisinaanMonikon essiivitamilinkielisinansa
TranslatiivitamilinkieliseksiTranslatiivitamilinkielisekseni
TranslatiivitamilinkieliseksesiTranslatiivitamilinkieliseksemme
TranslatiivitamilinkieliseksenneTranslatiivitamilinkielisekseen
TranslatiivitamilinkieliseksensaMonikon translatiivitamilinkielisiksi
Monikon translatiivitamilinkielisikseniMonikon translatiivitamilinkielisiksesi
Monikon translatiivitamilinkielisiksemmeMonikon translatiivitamilinkielisiksenne
Monikon translatiivitamilinkielisikseenMonikon translatiivitamilinkielisiksensa
Monikon instruktiivitamilinkielisinAbessiivitamilinkielisetta
AbessiivitamilinkielisettaniAbessiivitamilinkielisettasi
AbessiivitamilinkielisettammeAbessiivitamilinkielisettanne
AbessiivitamilinkielisettaanAbessiivitamilinkielisettansa
Monikon abessiivitamilinkielisittaMonikon abessiivitamilinkielisittani
Monikon abessiivitamilinkielisittasiMonikon abessiivitamilinkielisittamme
Monikon abessiivitamilinkielisittanneMonikon abessiivitamilinkielisittaan
Monikon abessiivitamilinkielisittansaMonikon komitatiivitamilinkielisine
Monikon komitatiivitamilinkielisineniMonikon komitatiivitamilinkielisinesi
Monikon komitatiivitamilinkielisinemmeMonikon komitatiivitamilinkielisinenne
Monikon komitatiivitamilinkielisineenMonikon komitatiivitamilinkielisinensa
Monikon akkusatiivitamilinkielisetMonikon akkusatiivitamilinkieliseni
Monikon akkusatiivitamilinkielisesiMonikon akkusatiivitamilinkielisemme
Monikon akkusatiivitamilinkielisenneMonikon akkusatiivitamilinkielisensa
AkkusatiivitamilinkieliseniAkkusatiivitamilinkielisesi
AkkusatiivitamilinkielisemmeAkkusatiivitamilinkielisenne
Akkusatiivitamilinkielisensa