Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
school aged
2.
school-age
Määritelmät
Adjektiivi
sellainen lapsi joka on
kouluiässä
, vähintään ensimmäisellä luokalla koulussa
Taivutusmuodot
Monikko
kouluikäiset
Monikko
kouluikäiseni
Monikko
kouluikäisesi
Monikko
kouluikäisemme
Monikko
kouluikäisenne
Monikko
kouluikäisensä
Genetiivi
kouluikäisen
Genetiivi
kouluikäiseni
Genetiivi
kouluikäisesi
Genetiivi
kouluikäisemme
Genetiivi
kouluikäisenne
Genetiivi
kouluikäisensä
Monikon genetiivi
kouluikäisten
Monikon genetiivi
kouluikäisien
Monikon genetiivi
kouluikäisteni
Monikon genetiivi
kouluikäisieni
Monikon genetiivi
kouluikäistesi
Monikon genetiivi
kouluikäisiesi
Monikon genetiivi
kouluikäistemme
Monikon genetiivi
kouluikäisiemme
Monikon genetiivi
kouluikäistenne
Monikon genetiivi
kouluikäisienne
Monikon genetiivi
kouluikäistensä
Monikon genetiivi
kouluikäisiensä
Partitiivi
kouluikäistä
Partitiivi
kouluikäistäni
Partitiivi
kouluikäistäsi
Partitiivi
kouluikäistämme
Partitiivi
kouluikäistänne
Partitiivi
kouluikäistään
Partitiivi
kouluikäistänsä
Monikon partitiivi
kouluikäisiä
Monikon partitiivi
kouluikäisiäni
Monikon partitiivi
kouluikäisiäsi
Monikon partitiivi
kouluikäisiämme
Monikon partitiivi
kouluikäisiänne
Monikon partitiivi
kouluikäisiään
Monikon partitiivi
kouluikäisiänsä
Inessiivi
kouluikäisessä
Inessiivi
kouluikäisessäni
Inessiivi
kouluikäisessäsi
Inessiivi
kouluikäisessämme
Inessiivi
kouluikäisessänne
Inessiivi
kouluikäisessään
Inessiivi
kouluikäisessänsä
Monikon inessiivi
kouluikäisissä
Monikon inessiivi
kouluikäisissäni
Monikon inessiivi
kouluikäisissäsi
Monikon inessiivi
kouluikäisissämme
Monikon inessiivi
kouluikäisissänne
Monikon inessiivi
kouluikäisissään
Monikon inessiivi
kouluikäisissänsä
Elatiivi
kouluikäisestä
Elatiivi
kouluikäisestäni
Elatiivi
kouluikäisestäsi
Elatiivi
kouluikäisestämme
Elatiivi
kouluikäisestänne
Elatiivi
kouluikäisestään
Elatiivi
kouluikäisestänsä
Monikon elatiivi
kouluikäisistä
Monikon elatiivi
kouluikäisistäni
Monikon elatiivi
kouluikäisistäsi
Monikon elatiivi
kouluikäisistämme
Monikon elatiivi
kouluikäisistänne
Monikon elatiivi
kouluikäisistään
Monikon elatiivi
kouluikäisistänsä
Illatiivi
kouluikäiseen
Illatiivi
kouluikäiseeni
Illatiivi
kouluikäiseesi
Illatiivi
kouluikäiseemme
Illatiivi
kouluikäiseenne
Illatiivi
kouluikäiseensä
Monikon illatiivi
kouluikäisiin
Monikon illatiivi
kouluikäisiini
Monikon illatiivi
kouluikäisiisi
Monikon illatiivi
kouluikäisiimme
Monikon illatiivi
kouluikäisiinne
Monikon illatiivi
kouluikäisiinsä
Adessiivi
kouluikäisellä
Adessiivi
kouluikäiselläni
Adessiivi
kouluikäiselläsi
Adessiivi
kouluikäisellämme
Adessiivi
kouluikäisellänne
Adessiivi
kouluikäisellään
Adessiivi
kouluikäisellänsä
Monikon adessiivi
kouluikäisillä
Monikon adessiivi
kouluikäisilläni
Monikon adessiivi
kouluikäisilläsi
Monikon adessiivi
kouluikäisillämme
Monikon adessiivi
kouluikäisillänne
Monikon adessiivi
kouluikäisillään
Monikon adessiivi
kouluikäisillänsä
Ablatiivi
kouluikäiseltä
Ablatiivi
kouluikäiseltäni
Ablatiivi
kouluikäiseltäsi
Ablatiivi
kouluikäiseltämme
Ablatiivi
kouluikäiseltänne
Ablatiivi
kouluikäiseltään
Ablatiivi
kouluikäiseltänsä
Monikon ablatiivi
kouluikäisiltä
Monikon ablatiivi
kouluikäisiltäni
Monikon ablatiivi
kouluikäisiltäsi
Monikon ablatiivi
kouluikäisiltämme
Monikon ablatiivi
kouluikäisiltänne
Monikon ablatiivi
kouluikäisiltään
Monikon ablatiivi
kouluikäisiltänsä
Allatiivi
kouluikäiselle
Allatiivi
kouluikäiselleni
Allatiivi
kouluikäisellesi
Allatiivi
kouluikäisellemme
Allatiivi
kouluikäisellenne
Allatiivi
kouluikäiselleen
Allatiivi
kouluikäisellensä
Monikon allatiivi
kouluikäisille
Monikon allatiivi
kouluikäisilleni
Monikon allatiivi
kouluikäisillesi
Monikon allatiivi
kouluikäisillemme
Monikon allatiivi
kouluikäisillenne
Monikon allatiivi
kouluikäisilleen
Monikon allatiivi
kouluikäisillensä
Essiivi
kouluikäisenä
Essiivi
kouluikäisenäni
Essiivi
kouluikäisenäsi
Essiivi
kouluikäisenämme
Essiivi
kouluikäisenänne
Essiivi
kouluikäisenään
Essiivi
kouluikäisenänsä
Monikon essiivi
kouluikäisinä
Monikon essiivi
kouluikäisinäni
Monikon essiivi
kouluikäisinäsi
Monikon essiivi
kouluikäisinämme
Monikon essiivi
kouluikäisinänne
Monikon essiivi
kouluikäisinään
Monikon essiivi
kouluikäisinänsä
Translatiivi
kouluikäiseksi
Translatiivi
kouluikäisekseni
Translatiivi
kouluikäiseksesi
Translatiivi
kouluikäiseksemme
Translatiivi
kouluikäiseksenne
Translatiivi
kouluikäisekseen
Translatiivi
kouluikäiseksensä
Monikon translatiivi
kouluikäisiksi
Monikon translatiivi
kouluikäisikseni
Monikon translatiivi
kouluikäisiksesi
Monikon translatiivi
kouluikäisiksemme
Monikon translatiivi
kouluikäisiksenne
Monikon translatiivi
kouluikäisikseen
Monikon translatiivi
kouluikäisiksensä
Monikon instruktiivi
kouluikäisin
Abessiivi
kouluikäisettä
Abessiivi
kouluikäisettäni
Abessiivi
kouluikäisettäsi
Abessiivi
kouluikäisettämme
Abessiivi
kouluikäisettänne
Abessiivi
kouluikäisettään
Abessiivi
kouluikäisettänsä
Monikon abessiivi
kouluikäisittä
Monikon abessiivi
kouluikäisittäni
Monikon abessiivi
kouluikäisittäsi
Monikon abessiivi
kouluikäisittämme
Monikon abessiivi
kouluikäisittänne
Monikon abessiivi
kouluikäisittään
Monikon abessiivi
kouluikäisittänsä
Monikon komitatiivi
kouluikäisine
Monikon komitatiivi
kouluikäisineni
Monikon komitatiivi
kouluikäisinesi
Monikon komitatiivi
kouluikäisinemme
Monikon komitatiivi
kouluikäisinenne
Monikon komitatiivi
kouluikäisineen
Monikon komitatiivi
kouluikäisinensä
Monikon akkusatiivi
kouluikäiset
Monikon akkusatiivi
kouluikäiseni
Monikon akkusatiivi
kouluikäisesi
Monikon akkusatiivi
kouluikäisemme
Monikon akkusatiivi
kouluikäisenne
Monikon akkusatiivi
kouluikäisensä
Akkusatiivi
kouluikäiseni
Akkusatiivi
kouluikäisesi
Akkusatiivi
kouluikäisemme
Akkusatiivi
kouluikäisenne
Akkusatiivi
kouluikäisensä