| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| venäjä | бугор (bugor) |
| Monikko | pukamat | Genetiivi | pukaman |
| Monikon genetiivi | pukamien | Partitiivi | pukamaa |
| Monikon partitiivi | pukamia | Inessiivi | pukamassa |
| Monikon inessiivi | pukamissa | Elatiivi | pukamasta |
| Monikon elatiivi | pukamista | Illatiivi | pukamaan |
| Monikon illatiivi | pukamiin | Adessiivi | pukamalla |
| Monikon adessiivi | pukamilla | Ablatiivi | pukamalta |
| Monikon ablatiivi | pukamilta | Allatiivi | pukamalle |
| Monikon allatiivi | pukamille | Essiivi | pukamana |
| Monikon essiivi | pukamina | Translatiivi | pukamaksi |
| Monikon translatiivi | pukamiksi | Monikon instruktiivi | pukamin |
| Abessiivi | pukamatta | Monikon abessiivi | pukamitta |
| Monikon akkusatiivi | pukamat |