| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | cork |
| Monikko | korkkiset | Monikko | korkkiseni |
| Monikko | korkkisesi | Monikko | korkkisemme |
| Monikko | korkkisenne | Monikko | korkkisensa |
| Genetiivi | korkkisen | Genetiivi | korkkiseni |
| Genetiivi | korkkisesi | Genetiivi | korkkisemme |
| Genetiivi | korkkisenne | Genetiivi | korkkisensa |
| Monikon genetiivi | korkkisten | Monikon genetiivi | korkkisien |
| Monikon genetiivi | korkkisteni | Monikon genetiivi | korkkisieni |
| Monikon genetiivi | korkkistesi | Monikon genetiivi | korkkisiesi |
| Monikon genetiivi | korkkistemme | Monikon genetiivi | korkkisiemme |
| Monikon genetiivi | korkkistenne | Monikon genetiivi | korkkisienne |
| Monikon genetiivi | korkkistensa | Monikon genetiivi | korkkisiensa |
| Partitiivi | korkkista | Partitiivi | korkkistani |
| Partitiivi | korkkistasi | Partitiivi | korkkistamme |
| Partitiivi | korkkistanne | Partitiivi | korkkistaan |
| Partitiivi | korkkistansa | Monikon partitiivi | korkkisia |
| Monikon partitiivi | korkkisiani | Monikon partitiivi | korkkisiasi |
| Monikon partitiivi | korkkisiamme | Monikon partitiivi | korkkisianne |
| Monikon partitiivi | korkkisiaan | Monikon partitiivi | korkkisiansa |
| Inessiivi | korkkisessa | Inessiivi | korkkisessani |
| Inessiivi | korkkisessasi | Inessiivi | korkkisessamme |
| Inessiivi | korkkisessanne | Inessiivi | korkkisessaan |
| Inessiivi | korkkisessansa | Monikon inessiivi | korkkisissa |
| Monikon inessiivi | korkkisissani | Monikon inessiivi | korkkisissasi |
| Monikon inessiivi | korkkisissamme | Monikon inessiivi | korkkisissanne |
| Monikon inessiivi | korkkisissaan | Monikon inessiivi | korkkisissansa |
| Elatiivi | korkkisesta | Elatiivi | korkkisestani |
| Elatiivi | korkkisestasi | Elatiivi | korkkisestamme |
| Elatiivi | korkkisestanne | Elatiivi | korkkisestaan |
| Elatiivi | korkkisestansa | Monikon elatiivi | korkkisista |
| Monikon elatiivi | korkkisistani | Monikon elatiivi | korkkisistasi |
| Monikon elatiivi | korkkisistamme | Monikon elatiivi | korkkisistanne |
| Monikon elatiivi | korkkisistaan | Monikon elatiivi | korkkisistansa |
| Illatiivi | korkkiseen | Illatiivi | korkkiseeni |
| Illatiivi | korkkiseesi | Illatiivi | korkkiseemme |
| Illatiivi | korkkiseenne | Illatiivi | korkkiseensa |
| Monikon illatiivi | korkkisiin | Monikon illatiivi | korkkisiini |
| Monikon illatiivi | korkkisiisi | Monikon illatiivi | korkkisiimme |
| Monikon illatiivi | korkkisiinne | Monikon illatiivi | korkkisiinsa |
| Adessiivi | korkkisella | Adessiivi | korkkisellani |
| Adessiivi | korkkisellasi | Adessiivi | korkkisellamme |
| Adessiivi | korkkisellanne | Adessiivi | korkkisellaan |
| Adessiivi | korkkisellansa | Monikon adessiivi | korkkisilla |
| Monikon adessiivi | korkkisillani | Monikon adessiivi | korkkisillasi |
| Monikon adessiivi | korkkisillamme | Monikon adessiivi | korkkisillanne |
| Monikon adessiivi | korkkisillaan | Monikon adessiivi | korkkisillansa |
| Ablatiivi | korkkiselta | Ablatiivi | korkkiseltani |
| Ablatiivi | korkkiseltasi | Ablatiivi | korkkiseltamme |
| Ablatiivi | korkkiseltanne | Ablatiivi | korkkiseltaan |
| Ablatiivi | korkkiseltansa | Monikon ablatiivi | korkkisilta |
| Monikon ablatiivi | korkkisiltani | Monikon ablatiivi | korkkisiltasi |
| Monikon ablatiivi | korkkisiltamme | Monikon ablatiivi | korkkisiltanne |
| Monikon ablatiivi | korkkisiltaan | Monikon ablatiivi | korkkisiltansa |
| Allatiivi | korkkiselle | Allatiivi | korkkiselleni |
| Allatiivi | korkkisellesi | Allatiivi | korkkisellemme |
| Allatiivi | korkkisellenne | Allatiivi | korkkiselleen |
| Allatiivi | korkkisellensa | Monikon allatiivi | korkkisille |
| Monikon allatiivi | korkkisilleni | Monikon allatiivi | korkkisillesi |
| Monikon allatiivi | korkkisillemme | Monikon allatiivi | korkkisillenne |
| Monikon allatiivi | korkkisilleen | Monikon allatiivi | korkkisillensa |
| Essiivi | korkkisena | Essiivi | korkkisenani |
| Essiivi | korkkisenasi | Essiivi | korkkisenamme |
| Essiivi | korkkisenanne | Essiivi | korkkisenaan |
| Essiivi | korkkisenansa | Monikon essiivi | korkkisina |
| Monikon essiivi | korkkisinani | Monikon essiivi | korkkisinasi |
| Monikon essiivi | korkkisinamme | Monikon essiivi | korkkisinanne |
| Monikon essiivi | korkkisinaan | Monikon essiivi | korkkisinansa |
| Translatiivi | korkkiseksi | Translatiivi | korkkisekseni |
| Translatiivi | korkkiseksesi | Translatiivi | korkkiseksemme |
| Translatiivi | korkkiseksenne | Translatiivi | korkkisekseen |
| Translatiivi | korkkiseksensa | Monikon translatiivi | korkkisiksi |
| Monikon translatiivi | korkkisikseni | Monikon translatiivi | korkkisiksesi |
| Monikon translatiivi | korkkisiksemme | Monikon translatiivi | korkkisiksenne |
| Monikon translatiivi | korkkisikseen | Monikon translatiivi | korkkisiksensa |
| Monikon instruktiivi | korkkisin | Abessiivi | korkkisetta |
| Abessiivi | korkkisettani | Abessiivi | korkkisettasi |
| Abessiivi | korkkisettamme | Abessiivi | korkkisettanne |
| Abessiivi | korkkisettaan | Abessiivi | korkkisettansa |
| Monikon abessiivi | korkkisitta | Monikon abessiivi | korkkisittani |
| Monikon abessiivi | korkkisittasi | Monikon abessiivi | korkkisittamme |
| Monikon abessiivi | korkkisittanne | Monikon abessiivi | korkkisittaan |
| Monikon abessiivi | korkkisittansa | Monikon komitatiivi | korkkisine |
| Monikon komitatiivi | korkkisineni | Monikon komitatiivi | korkkisinesi |
| Monikon komitatiivi | korkkisinemme | Monikon komitatiivi | korkkisinenne |
| Monikon komitatiivi | korkkisineen | Monikon komitatiivi | korkkisinensa |
| Monikon akkusatiivi | korkkiset | Monikon akkusatiivi | korkkiseni |
| Monikon akkusatiivi | korkkisesi | Monikon akkusatiivi | korkkisemme |
| Monikon akkusatiivi | korkkisenne | Monikon akkusatiivi | korkkisensa |
| Akkusatiivi | korkkiseni | Akkusatiivi | korkkisesi |
| Akkusatiivi | korkkisemme | Akkusatiivi | korkkisenne |
| Akkusatiivi | korkkisensa |