Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

KäännösKonteksti
Substantiivit
1.puhekieli, idiomaattinen
2.puhekieli

Taivutusmuodot

MonikkoloiventavatMonikkoloiventavani
MonikkoloiventavasiMonikkoloiventavamme
MonikkoloiventavanneMonikkoloiventavansa
GenetiiviloiventavanGenetiiviloiventavani
GenetiiviloiventavasiGenetiiviloiventavamme
GenetiiviloiventavanneGenetiiviloiventavansa
Monikon genetiiviloiventavienMonikon genetiiviloiventavieni
Monikon genetiiviloiventaviesiMonikon genetiiviloiventaviemme
Monikon genetiiviloiventavienneMonikon genetiiviloiventaviensa
PartitiiviloiventavaaPartitiiviloiventavaani
PartitiiviloiventavaasiPartitiiviloiventavaamme
PartitiiviloiventavaannePartitiiviloiventavaansa
Monikon partitiiviloiventaviaMonikon partitiiviloiventaviani
Monikon partitiiviloiventaviasiMonikon partitiiviloiventaviamme
Monikon partitiiviloiventavianneMonikon partitiiviloiventaviaan
Monikon partitiiviloiventaviansaInessiiviloiventavassa
InessiiviloiventavassaniInessiiviloiventavassasi
InessiiviloiventavassammeInessiiviloiventavassanne
InessiiviloiventavassaanInessiiviloiventavassansa
Monikon inessiiviloiventavissaMonikon inessiiviloiventavissani
Monikon inessiiviloiventavissasiMonikon inessiiviloiventavissamme
Monikon inessiiviloiventavissanneMonikon inessiiviloiventavissaan
Monikon inessiiviloiventavissansaElatiiviloiventavasta
ElatiiviloiventavastaniElatiiviloiventavastasi
ElatiiviloiventavastammeElatiiviloiventavastanne
ElatiiviloiventavastaanElatiiviloiventavastansa
Monikon elatiiviloiventavistaMonikon elatiiviloiventavistani
Monikon elatiiviloiventavistasiMonikon elatiiviloiventavistamme
Monikon elatiiviloiventavistanneMonikon elatiiviloiventavistaan
Monikon elatiiviloiventavistansaIllatiiviloiventavaan
IllatiiviloiventavaaniIllatiiviloiventavaasi
IllatiiviloiventavaammeIllatiiviloiventavaanne
IllatiiviloiventavaansaMonikon illatiiviloiventaviin
Monikon illatiiviloiventaviiniMonikon illatiiviloiventaviisi
Monikon illatiiviloiventaviimmeMonikon illatiiviloiventaviinne
Monikon illatiiviloiventaviinsaAdessiiviloiventavalla
AdessiiviloiventavallaniAdessiiviloiventavallasi
AdessiiviloiventavallammeAdessiiviloiventavallanne
AdessiiviloiventavallaanAdessiiviloiventavallansa
Monikon adessiiviloiventavillaMonikon adessiiviloiventavillani
Monikon adessiiviloiventavillasiMonikon adessiiviloiventavillamme
Monikon adessiiviloiventavillanneMonikon adessiiviloiventavillaan
Monikon adessiiviloiventavillansaAblatiiviloiventavalta
AblatiiviloiventavaltaniAblatiiviloiventavaltasi
AblatiiviloiventavaltammeAblatiiviloiventavaltanne
AblatiiviloiventavaltaanAblatiiviloiventavaltansa
Monikon ablatiiviloiventaviltaMonikon ablatiiviloiventaviltani
Monikon ablatiiviloiventaviltasiMonikon ablatiiviloiventaviltamme
Monikon ablatiiviloiventaviltanneMonikon ablatiiviloiventaviltaan
Monikon ablatiiviloiventaviltansaAllatiiviloiventavalle
AllatiiviloiventavalleniAllatiiviloiventavallesi
AllatiiviloiventavallemmeAllatiiviloiventavallenne
AllatiiviloiventavalleenAllatiiviloiventavallensa
Monikon allatiiviloiventavilleMonikon allatiiviloiventavilleni
Monikon allatiiviloiventavillesiMonikon allatiiviloiventavillemme
Monikon allatiiviloiventavillenneMonikon allatiiviloiventavilleen
Monikon allatiiviloiventavillensaEssiiviloiventavana
EssiiviloiventavananiEssiiviloiventavanasi
EssiiviloiventavanammeEssiiviloiventavananne
EssiiviloiventavanaanEssiiviloiventavanansa
Monikon essiiviloiventavinaMonikon essiiviloiventavinani
Monikon essiiviloiventavinasiMonikon essiiviloiventavinamme
Monikon essiiviloiventavinanneMonikon essiiviloiventavinaan
Monikon essiiviloiventavinansaTranslatiiviloiventavaksi
TranslatiiviloiventavakseniTranslatiiviloiventavaksesi
TranslatiiviloiventavaksemmeTranslatiiviloiventavaksenne
TranslatiiviloiventavakseenTranslatiiviloiventavaksensa
Monikon translatiiviloiventaviksiMonikon translatiiviloiventavikseni
Monikon translatiiviloiventaviksesiMonikon translatiiviloiventaviksemme
Monikon translatiiviloiventaviksenneMonikon translatiiviloiventavikseen
Monikon translatiiviloiventaviksensaMonikon instruktiiviloiventavin
AbessiiviloiventavattaAbessiiviloiventavattani
AbessiiviloiventavattasiAbessiiviloiventavattamme
AbessiiviloiventavattanneAbessiiviloiventavattaan
AbessiiviloiventavattansaMonikon abessiiviloiventavitta
Monikon abessiiviloiventavittaniMonikon abessiiviloiventavittasi
Monikon abessiiviloiventavittammeMonikon abessiiviloiventavittanne
Monikon abessiiviloiventavittaanMonikon abessiiviloiventavittansa
Monikon komitatiiviloiventavineMonikon komitatiiviloiventavineni
Monikon komitatiiviloiventavinesiMonikon komitatiiviloiventavinemme
Monikon komitatiiviloiventavinenneMonikon komitatiiviloiventavineen
Monikon komitatiiviloiventavinensaMonikon akkusatiiviloiventavat
Monikon akkusatiiviloiventavaniMonikon akkusatiiviloiventavasi
Monikon akkusatiiviloiventavammeMonikon akkusatiiviloiventavanne
Monikon akkusatiiviloiventavansaAkkusatiiviloiventavani
AkkusatiiviloiventavasiAkkusatiiviloiventavamme
AkkusatiiviloiventavanneAkkusatiiviloiventavansa