Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkovakuutetutMonikkovakuutettuni
MonikkovakuutettusiMonikkovakuutettumme
MonikkovakuutettunneMonikkovakuutettunsa
GenetiivivakuutetunGenetiivivakuutettuni
GenetiivivakuutettusiGenetiivivakuutettumme
GenetiivivakuutettunneGenetiivivakuutettunsa
Monikon genetiivivakuutettujenMonikon genetiivivakuutettujeni
Monikon genetiivivakuutettujesiMonikon genetiivivakuutettujemme
Monikon genetiivivakuutettujenneMonikon genetiivivakuutettujensa
PartitiivivakuutettuaPartitiivivakuutettuani
PartitiivivakuutettuasiPartitiivivakuutettuamme
PartitiivivakuutettuannePartitiivivakuutettuaan
PartitiivivakuutettuansaMonikon partitiivivakuutettuja
Monikon partitiivivakuutettujaniMonikon partitiivivakuutettujasi
Monikon partitiivivakuutettujammeMonikon partitiivivakuutettujanne
Monikon partitiivivakuutettujaanMonikon partitiivivakuutettujansa
InessiivivakuutetussaInessiivivakuutetussani
InessiivivakuutetussasiInessiivivakuutetussamme
InessiivivakuutetussanneInessiivivakuutetussaan
InessiivivakuutetussansaMonikon inessiivivakuutetuissa
Monikon inessiivivakuutetuissaniMonikon inessiivivakuutetuissasi
Monikon inessiivivakuutetuissammeMonikon inessiivivakuutetuissanne
Monikon inessiivivakuutetuissaanMonikon inessiivivakuutetuissansa
ElatiivivakuutetustaElatiivivakuutetustani
ElatiivivakuutetustasiElatiivivakuutetustamme
ElatiivivakuutetustanneElatiivivakuutetustaan
ElatiivivakuutetustansaMonikon elatiivivakuutetuista
Monikon elatiivivakuutetuistaniMonikon elatiivivakuutetuistasi
Monikon elatiivivakuutetuistammeMonikon elatiivivakuutetuistanne
Monikon elatiivivakuutetuistaanMonikon elatiivivakuutetuistansa
IllatiivivakuutettuunIllatiivivakuutettuuni
IllatiivivakuutettuusiIllatiivivakuutettuumme
IllatiivivakuutettuunneIllatiivivakuutettuunsa
Monikon illatiivivakuutettuihinMonikon illatiivivakuutettuihini
Monikon illatiivivakuutettuihisiMonikon illatiivivakuutettuihimme
Monikon illatiivivakuutettuihinneMonikon illatiivivakuutettuihinsa
AdessiivivakuutetullaAdessiivivakuutetullani
AdessiivivakuutetullasiAdessiivivakuutetullamme
AdessiivivakuutetullanneAdessiivivakuutetullaan
AdessiivivakuutetullansaMonikon adessiivivakuutetuilla
Monikon adessiivivakuutetuillaniMonikon adessiivivakuutetuillasi
Monikon adessiivivakuutetuillammeMonikon adessiivivakuutetuillanne
Monikon adessiivivakuutetuillaanMonikon adessiivivakuutetuillansa
AblatiivivakuutetultaAblatiivivakuutetultani
AblatiivivakuutetultasiAblatiivivakuutetultamme
AblatiivivakuutetultanneAblatiivivakuutetultaan
AblatiivivakuutetultansaMonikon ablatiivivakuutetuilta
Monikon ablatiivivakuutetuiltaniMonikon ablatiivivakuutetuiltasi
Monikon ablatiivivakuutetuiltammeMonikon ablatiivivakuutetuiltanne
Monikon ablatiivivakuutetuiltaanMonikon ablatiivivakuutetuiltansa
AllatiivivakuutetulleAllatiivivakuutetulleni
AllatiivivakuutetullesiAllatiivivakuutetullemme
AllatiivivakuutetullenneAllatiivivakuutetulleen
AllatiivivakuutetullensaMonikon allatiivivakuutetuille
Monikon allatiivivakuutetuilleniMonikon allatiivivakuutetuillesi
Monikon allatiivivakuutetuillemmeMonikon allatiivivakuutetuillenne
Monikon allatiivivakuutetuilleenMonikon allatiivivakuutetuillensa
EssiivivakuutettunaEssiivivakuutettunani
EssiivivakuutettunasiEssiivivakuutettunamme
EssiivivakuutettunanneEssiivivakuutettunaan
EssiivivakuutettunansaMonikon essiivivakuutettuina
Monikon essiivivakuutettuinaniMonikon essiivivakuutettuinasi
Monikon essiivivakuutettuinammeMonikon essiivivakuutettuinanne
Monikon essiivivakuutettuinaanMonikon essiivivakuutettuinansa
TranslatiivivakuutetuksiTranslatiivivakuutetukseni
TranslatiivivakuutetuksesiTranslatiivivakuutetuksemme
TranslatiivivakuutetuksenneTranslatiivivakuutetukseen
TranslatiivivakuutetuksensaMonikon translatiivivakuutetuiksi
Monikon translatiivivakuutetuikseniMonikon translatiivivakuutetuiksesi
Monikon translatiivivakuutetuiksemmeMonikon translatiivivakuutetuiksenne
Monikon translatiivivakuutetuikseenMonikon translatiivivakuutetuiksensa
Monikon instruktiivivakuutetuinAbessiivivakuutetutta
AbessiivivakuutetuttaniAbessiivivakuutetuttasi
AbessiivivakuutetuttammeAbessiivivakuutetuttanne
AbessiivivakuutetuttaanAbessiivivakuutetuttansa
Monikon abessiivivakuutetuittaMonikon abessiivivakuutetuittani
Monikon abessiivivakuutetuittasiMonikon abessiivivakuutetuittamme
Monikon abessiivivakuutetuittanneMonikon abessiivivakuutetuittaan
Monikon abessiivivakuutetuittansaMonikon komitatiivivakuutettuine
Monikon komitatiivivakuutettuineniMonikon komitatiivivakuutettuinesi
Monikon komitatiivivakuutettuinemmeMonikon komitatiivivakuutettuinenne
Monikon komitatiivivakuutettuineenMonikon komitatiivivakuutettuinensa
Monikon akkusatiivivakuutetutMonikon akkusatiivivakuutettuni
Monikon akkusatiivivakuutettusiMonikon akkusatiivivakuutettumme
Monikon akkusatiivivakuutettunneMonikon akkusatiivivakuutettunsa
AkkusatiivivakuutettuniAkkusatiivivakuutettusi
AkkusatiivivakuutettummeAkkusatiivivakuutettunne
Akkusatiivivakuutettunsa