Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
insured
Taivutusmuodot
Monikko
vakuutetut
Monikko
vakuutettuni
Monikko
vakuutettusi
Monikko
vakuutettumme
Monikko
vakuutettunne
Monikko
vakuutettunsa
Genetiivi
vakuutetun
Genetiivi
vakuutettuni
Genetiivi
vakuutettusi
Genetiivi
vakuutettumme
Genetiivi
vakuutettunne
Genetiivi
vakuutettunsa
Monikon genetiivi
vakuutettujen
Monikon genetiivi
vakuutettujeni
Monikon genetiivi
vakuutettujesi
Monikon genetiivi
vakuutettujemme
Monikon genetiivi
vakuutettujenne
Monikon genetiivi
vakuutettujensa
Partitiivi
vakuutettua
Partitiivi
vakuutettuani
Partitiivi
vakuutettuasi
Partitiivi
vakuutettuamme
Partitiivi
vakuutettuanne
Partitiivi
vakuutettuaan
Partitiivi
vakuutettuansa
Monikon partitiivi
vakuutettuja
Monikon partitiivi
vakuutettujani
Monikon partitiivi
vakuutettujasi
Monikon partitiivi
vakuutettujamme
Monikon partitiivi
vakuutettujanne
Monikon partitiivi
vakuutettujaan
Monikon partitiivi
vakuutettujansa
Inessiivi
vakuutetussa
Inessiivi
vakuutetussani
Inessiivi
vakuutetussasi
Inessiivi
vakuutetussamme
Inessiivi
vakuutetussanne
Inessiivi
vakuutetussaan
Inessiivi
vakuutetussansa
Monikon inessiivi
vakuutetuissa
Monikon inessiivi
vakuutetuissani
Monikon inessiivi
vakuutetuissasi
Monikon inessiivi
vakuutetuissamme
Monikon inessiivi
vakuutetuissanne
Monikon inessiivi
vakuutetuissaan
Monikon inessiivi
vakuutetuissansa
Elatiivi
vakuutetusta
Elatiivi
vakuutetustani
Elatiivi
vakuutetustasi
Elatiivi
vakuutetustamme
Elatiivi
vakuutetustanne
Elatiivi
vakuutetustaan
Elatiivi
vakuutetustansa
Monikon elatiivi
vakuutetuista
Monikon elatiivi
vakuutetuistani
Monikon elatiivi
vakuutetuistasi
Monikon elatiivi
vakuutetuistamme
Monikon elatiivi
vakuutetuistanne
Monikon elatiivi
vakuutetuistaan
Monikon elatiivi
vakuutetuistansa
Illatiivi
vakuutettuun
Illatiivi
vakuutettuuni
Illatiivi
vakuutettuusi
Illatiivi
vakuutettuumme
Illatiivi
vakuutettuunne
Illatiivi
vakuutettuunsa
Monikon illatiivi
vakuutettuihin
Monikon illatiivi
vakuutettuihini
Monikon illatiivi
vakuutettuihisi
Monikon illatiivi
vakuutettuihimme
Monikon illatiivi
vakuutettuihinne
Monikon illatiivi
vakuutettuihinsa
Adessiivi
vakuutetulla
Adessiivi
vakuutetullani
Adessiivi
vakuutetullasi
Adessiivi
vakuutetullamme
Adessiivi
vakuutetullanne
Adessiivi
vakuutetullaan
Adessiivi
vakuutetullansa
Monikon adessiivi
vakuutetuilla
Monikon adessiivi
vakuutetuillani
Monikon adessiivi
vakuutetuillasi
Monikon adessiivi
vakuutetuillamme
Monikon adessiivi
vakuutetuillanne
Monikon adessiivi
vakuutetuillaan
Monikon adessiivi
vakuutetuillansa
Ablatiivi
vakuutetulta
Ablatiivi
vakuutetultani
Ablatiivi
vakuutetultasi
Ablatiivi
vakuutetultamme
Ablatiivi
vakuutetultanne
Ablatiivi
vakuutetultaan
Ablatiivi
vakuutetultansa
Monikon ablatiivi
vakuutetuilta
Monikon ablatiivi
vakuutetuiltani
Monikon ablatiivi
vakuutetuiltasi
Monikon ablatiivi
vakuutetuiltamme
Monikon ablatiivi
vakuutetuiltanne
Monikon ablatiivi
vakuutetuiltaan
Monikon ablatiivi
vakuutetuiltansa
Allatiivi
vakuutetulle
Allatiivi
vakuutetulleni
Allatiivi
vakuutetullesi
Allatiivi
vakuutetullemme
Allatiivi
vakuutetullenne
Allatiivi
vakuutetulleen
Allatiivi
vakuutetullensa
Monikon allatiivi
vakuutetuille
Monikon allatiivi
vakuutetuilleni
Monikon allatiivi
vakuutetuillesi
Monikon allatiivi
vakuutetuillemme
Monikon allatiivi
vakuutetuillenne
Monikon allatiivi
vakuutetuilleen
Monikon allatiivi
vakuutetuillensa
Essiivi
vakuutettuna
Essiivi
vakuutettunani
Essiivi
vakuutettunasi
Essiivi
vakuutettunamme
Essiivi
vakuutettunanne
Essiivi
vakuutettunaan
Essiivi
vakuutettunansa
Monikon essiivi
vakuutettuina
Monikon essiivi
vakuutettuinani
Monikon essiivi
vakuutettuinasi
Monikon essiivi
vakuutettuinamme
Monikon essiivi
vakuutettuinanne
Monikon essiivi
vakuutettuinaan
Monikon essiivi
vakuutettuinansa
Translatiivi
vakuutetuksi
Translatiivi
vakuutetukseni
Translatiivi
vakuutetuksesi
Translatiivi
vakuutetuksemme
Translatiivi
vakuutetuksenne
Translatiivi
vakuutetukseen
Translatiivi
vakuutetuksensa
Monikon translatiivi
vakuutetuiksi
Monikon translatiivi
vakuutetuikseni
Monikon translatiivi
vakuutetuiksesi
Monikon translatiivi
vakuutetuiksemme
Monikon translatiivi
vakuutetuiksenne
Monikon translatiivi
vakuutetuikseen
Monikon translatiivi
vakuutetuiksensa
Monikon instruktiivi
vakuutetuin
Abessiivi
vakuutetutta
Abessiivi
vakuutetuttani
Abessiivi
vakuutetuttasi
Abessiivi
vakuutetuttamme
Abessiivi
vakuutetuttanne
Abessiivi
vakuutetuttaan
Abessiivi
vakuutetuttansa
Monikon abessiivi
vakuutetuitta
Monikon abessiivi
vakuutetuittani
Monikon abessiivi
vakuutetuittasi
Monikon abessiivi
vakuutetuittamme
Monikon abessiivi
vakuutetuittanne
Monikon abessiivi
vakuutetuittaan
Monikon abessiivi
vakuutetuittansa
Monikon komitatiivi
vakuutettuine
Monikon komitatiivi
vakuutettuineni
Monikon komitatiivi
vakuutettuinesi
Monikon komitatiivi
vakuutettuinemme
Monikon komitatiivi
vakuutettuinenne
Monikon komitatiivi
vakuutettuineen
Monikon komitatiivi
vakuutettuinensa
Monikon akkusatiivi
vakuutetut
Monikon akkusatiivi
vakuutettuni
Monikon akkusatiivi
vakuutettusi
Monikon akkusatiivi
vakuutettumme
Monikon akkusatiivi
vakuutettunne
Monikon akkusatiivi
vakuutettunsa
Akkusatiivi
vakuutettuni
Akkusatiivi
vakuutettusi
Akkusatiivi
vakuutettumme
Akkusatiivi
vakuutettunne
Akkusatiivi
vakuutettunsa