Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | paashit | Genetiivi | paashin |
| Monikon genetiivi | paashien | Partitiivi | paashia |
| Monikon partitiivi | paasheja | Inessiivi | paashissa |
| Monikon inessiivi | paasheissa | Elatiivi | paashista |
| Monikon elatiivi | paasheista | Illatiivi | paashiin |
| Monikon illatiivi | paasheihin | Adessiivi | paashilla |
| Monikon adessiivi | paasheilla | Ablatiivi | paashilta |
| Monikon ablatiivi | paasheilta | Allatiivi | paashille |
| Monikon allatiivi | paasheille | Essiivi | paashina |
| Monikon essiivi | paasheina | Translatiivi | paashiksi |
| Monikon translatiivi | paasheiksi | Monikon instruktiivi | paashein |
| Abessiivi | paashitta | Monikon abessiivi | paasheitta |
| Monikon akkusatiivi | paashit |