Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkolambicitGenetiivilambicin
Monikon genetiivilambicienPartitiivilambicia
Monikon partitiivilambicejaInessiivilambicissa
Monikon inessiivilambiceissaElatiivilambicista
Monikon elatiivilambiceistaIllatiivilambiciin
Monikon illatiivilambiceihinAdessiivilambicilla
Monikon adessiivilambiceillaAblatiivilambicilta
Monikon ablatiivilambiceiltaAllatiivilambicille
Monikon allatiivilambiceilleEssiivilambicina
Monikon essiivilambiceinaTranslatiivilambiciksi
Monikon translatiivilambiceiksiMonikon instruktiivilambicein
AbessiivilambicittaMonikon abessiivilambiceitta
Monikon akkusatiivilambicit