Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
1.
  • Ääntäminen
2.

Taivutusmuodot

MonikkoobsidiaanitGenetiiviobsidiaanin
Monikon genetiiviobsidiaanienPartitiiviobsidiaania
Monikon partitiiviobsidiaanejaInessiiviobsidiaanissa
Monikon inessiiviobsidiaaneissaElatiiviobsidiaanista
Monikon elatiiviobsidiaaneistaIllatiiviobsidiaaniin
Monikon illatiiviobsidiaaneihinAdessiiviobsidiaanilla
Monikon adessiiviobsidiaaneillaAblatiiviobsidiaanilta
Monikon ablatiiviobsidiaaneiltaAllatiiviobsidiaanille
Monikon allatiiviobsidiaaneilleEssiiviobsidiaanina
Monikon essiiviobsidiaaneinaTranslatiiviobsidiaaniksi
Monikon translatiiviobsidiaaneiksiMonikon instruktiiviobsidiaanein
AbessiiviobsidiaanittaMonikon abessiiviobsidiaaneitta
Monikon akkusatiiviobsidiaanit

Luokat