Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

KäännösÄäninäyte
Adjektiivit
1.
2.
Muut/tuntemattomat
3.
  • ÄäntäminenUK
  • ÄäntäminenUS
4.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkoharmistuneetMonikkoharmistuneeni
MonikkoharmistuneesiMonikkoharmistuneemme
MonikkoharmistuneenneMonikkoharmistuneensa
GenetiiviharmistuneenGenetiiviharmistuneeni
GenetiiviharmistuneesiGenetiiviharmistuneemme
GenetiiviharmistuneenneGenetiiviharmistuneensa
Monikon genetiiviharmistuneidenMonikon genetiiviharmistuneitten
Monikon genetiiviharmistuneideniMonikon genetiiviharmistuneitteni
Monikon genetiiviharmistuneidesiMonikon genetiiviharmistuneittesi
Monikon genetiiviharmistuneidemmeMonikon genetiiviharmistuneittemme
Monikon genetiiviharmistuneidenneMonikon genetiiviharmistuneittenne
Monikon genetiiviharmistuneidensaMonikon genetiiviharmistuneittensa
PartitiiviharmistunuttaPartitiiviharmistunuttani
PartitiiviharmistunuttasiPartitiiviharmistunuttamme
PartitiiviharmistunuttannePartitiiviharmistunuttaan
PartitiiviharmistunuttansaMonikon partitiiviharmistuneita
Monikon partitiiviharmistuneitaniMonikon partitiiviharmistuneitasi
Monikon partitiiviharmistuneitammeMonikon partitiiviharmistuneitanne
Monikon partitiiviharmistuneitaanMonikon partitiiviharmistuneitansa
InessiiviharmistuneessaInessiiviharmistuneessani
InessiiviharmistuneessasiInessiiviharmistuneessamme
InessiiviharmistuneessanneInessiiviharmistuneessaan
InessiiviharmistuneessansaMonikon inessiiviharmistuneissa
Monikon inessiiviharmistuneissaniMonikon inessiiviharmistuneissasi
Monikon inessiiviharmistuneissammeMonikon inessiiviharmistuneissanne
Monikon inessiiviharmistuneissaanMonikon inessiiviharmistuneissansa
ElatiiviharmistuneestaElatiiviharmistuneestani
ElatiiviharmistuneestasiElatiiviharmistuneestamme
ElatiiviharmistuneestanneElatiiviharmistuneestaan
ElatiiviharmistuneestansaMonikon elatiiviharmistuneista
Monikon elatiiviharmistuneistaniMonikon elatiiviharmistuneistasi
Monikon elatiiviharmistuneistammeMonikon elatiiviharmistuneistanne
Monikon elatiiviharmistuneistaanMonikon elatiiviharmistuneistansa
IllatiiviharmistuneeseenIllatiiviharmistuneeseeni
IllatiiviharmistuneeseesiIllatiiviharmistuneeseemme
IllatiiviharmistuneeseenneIllatiiviharmistuneeseensa
Monikon illatiiviharmistuneisiinMonikon illatiiviharmistuneihin
Monikon illatiiviharmistuneisiiniMonikon illatiiviharmistuneihini
Monikon illatiiviharmistuneisiisiMonikon illatiiviharmistuneihisi
Monikon illatiiviharmistuneisiimmeMonikon illatiiviharmistuneihimme
Monikon illatiiviharmistuneisiinneMonikon illatiiviharmistuneihinne
Monikon illatiiviharmistuneisiinsaMonikon illatiiviharmistuneihinsa
AdessiiviharmistuneellaAdessiiviharmistuneellani
AdessiiviharmistuneellasiAdessiiviharmistuneellamme
AdessiiviharmistuneellanneAdessiiviharmistuneellaan
AdessiiviharmistuneellansaMonikon adessiiviharmistuneilla
Monikon adessiiviharmistuneillaniMonikon adessiiviharmistuneillasi
Monikon adessiiviharmistuneillammeMonikon adessiiviharmistuneillanne
Monikon adessiiviharmistuneillaanMonikon adessiiviharmistuneillansa
AblatiiviharmistuneeltaAblatiiviharmistuneeltani
AblatiiviharmistuneeltasiAblatiiviharmistuneeltamme
AblatiiviharmistuneeltanneAblatiiviharmistuneeltaan
AblatiiviharmistuneeltansaMonikon ablatiiviharmistuneilta
Monikon ablatiiviharmistuneiltaniMonikon ablatiiviharmistuneiltasi
Monikon ablatiiviharmistuneiltammeMonikon ablatiiviharmistuneiltanne
Monikon ablatiiviharmistuneiltaanMonikon ablatiiviharmistuneiltansa
AllatiiviharmistuneelleAllatiiviharmistuneelleni
AllatiiviharmistuneellesiAllatiiviharmistuneellemme
AllatiiviharmistuneellenneAllatiiviharmistuneelleen
AllatiiviharmistuneellensaMonikon allatiiviharmistuneille
Monikon allatiiviharmistuneilleniMonikon allatiiviharmistuneillesi
Monikon allatiiviharmistuneillemmeMonikon allatiiviharmistuneillenne
Monikon allatiiviharmistuneilleenMonikon allatiiviharmistuneillensa
EssiiviharmistuneenaEssiiviharmistuneenani
EssiiviharmistuneenasiEssiiviharmistuneenamme
EssiiviharmistuneenanneEssiiviharmistuneenaan
EssiiviharmistuneenansaMonikon essiiviharmistuneina
Monikon essiiviharmistuneinaniMonikon essiiviharmistuneinasi
Monikon essiiviharmistuneinammeMonikon essiiviharmistuneinanne
Monikon essiiviharmistuneinaanMonikon essiiviharmistuneinansa
TranslatiiviharmistuneeksiTranslatiiviharmistuneekseni
TranslatiiviharmistuneeksesiTranslatiiviharmistuneeksemme
TranslatiiviharmistuneeksenneTranslatiiviharmistuneekseen
TranslatiiviharmistuneeksensaMonikon translatiiviharmistuneiksi
Monikon translatiiviharmistuneikseniMonikon translatiiviharmistuneiksesi
Monikon translatiiviharmistuneiksemmeMonikon translatiiviharmistuneiksenne
Monikon translatiiviharmistuneikseenMonikon translatiiviharmistuneiksensa
Monikon instruktiiviharmistuneinAbessiiviharmistuneetta
AbessiiviharmistuneettaniAbessiiviharmistuneettasi
AbessiiviharmistuneettammeAbessiiviharmistuneettanne
AbessiiviharmistuneettaanAbessiiviharmistuneettansa
Monikon abessiiviharmistuneittaMonikon abessiiviharmistuneittani
Monikon abessiiviharmistuneittasiMonikon abessiiviharmistuneittamme
Monikon abessiiviharmistuneittanneMonikon abessiiviharmistuneittaan
Monikon abessiiviharmistuneittansaMonikon komitatiiviharmistuneine
Monikon komitatiiviharmistuneineniMonikon komitatiiviharmistuneinesi
Monikon komitatiiviharmistuneinemmeMonikon komitatiiviharmistuneinenne
Monikon komitatiiviharmistuneineenMonikon komitatiiviharmistuneinensa
Monikon akkusatiiviharmistuneetMonikon akkusatiiviharmistuneeni
Monikon akkusatiiviharmistuneesiMonikon akkusatiiviharmistuneemme
Monikon akkusatiiviharmistuneenneMonikon akkusatiiviharmistuneensa
AkkusatiiviharmistuneeniAkkusatiiviharmistuneesi
AkkusatiiviharmistuneemmeAkkusatiiviharmistuneenne
Akkusatiiviharmistuneensa