| Monikko | rajatut | Monikko | rajattuni |
| Monikko | rajattusi | Monikko | rajattumme |
| Monikko | rajattunne | Monikko | rajattunsa |
| Genetiivi | rajatun | Genetiivi | rajattuni |
| Genetiivi | rajattusi | Genetiivi | rajattumme |
| Genetiivi | rajattunne | Genetiivi | rajattunsa |
| Monikon genetiivi | rajattujen | Monikon genetiivi | rajattujeni |
| Monikon genetiivi | rajattujesi | Monikon genetiivi | rajattujemme |
| Monikon genetiivi | rajattujenne | Monikon genetiivi | rajattujensa |
| Partitiivi | rajattua | Partitiivi | rajattuani |
| Partitiivi | rajattuasi | Partitiivi | rajattuamme |
| Partitiivi | rajattuanne | Partitiivi | rajattuaan |
| Partitiivi | rajattuansa | Monikon partitiivi | rajattuja |
| Monikon partitiivi | rajattujani | Monikon partitiivi | rajattujasi |
| Monikon partitiivi | rajattujamme | Monikon partitiivi | rajattujanne |
| Monikon partitiivi | rajattujaan | Monikon partitiivi | rajattujansa |
| Inessiivi | rajatussa | Inessiivi | rajatussani |
| Inessiivi | rajatussasi | Inessiivi | rajatussamme |
| Inessiivi | rajatussanne | Inessiivi | rajatussaan |
| Inessiivi | rajatussansa | Monikon inessiivi | rajatuissa |
| Monikon inessiivi | rajatuissani | Monikon inessiivi | rajatuissasi |
| Monikon inessiivi | rajatuissamme | Monikon inessiivi | rajatuissanne |
| Monikon inessiivi | rajatuissaan | Monikon inessiivi | rajatuissansa |
| Elatiivi | rajatusta | Elatiivi | rajatustani |
| Elatiivi | rajatustasi | Elatiivi | rajatustamme |
| Elatiivi | rajatustanne | Elatiivi | rajatustaan |
| Elatiivi | rajatustansa | Monikon elatiivi | rajatuista |
| Monikon elatiivi | rajatuistani | Monikon elatiivi | rajatuistasi |
| Monikon elatiivi | rajatuistamme | Monikon elatiivi | rajatuistanne |
| Monikon elatiivi | rajatuistaan | Monikon elatiivi | rajatuistansa |
| Illatiivi | rajattuun | Illatiivi | rajattuuni |
| Illatiivi | rajattuusi | Illatiivi | rajattuumme |
| Illatiivi | rajattuunne | Illatiivi | rajattuunsa |
| Monikon illatiivi | rajattuihin | Monikon illatiivi | rajattuihini |
| Monikon illatiivi | rajattuihisi | Monikon illatiivi | rajattuihimme |
| Monikon illatiivi | rajattuihinne | Monikon illatiivi | rajattuihinsa |
| Adessiivi | rajatulla | Adessiivi | rajatullani |
| Adessiivi | rajatullasi | Adessiivi | rajatullamme |
| Adessiivi | rajatullanne | Adessiivi | rajatullaan |
| Adessiivi | rajatullansa | Monikon adessiivi | rajatuilla |
| Monikon adessiivi | rajatuillani | Monikon adessiivi | rajatuillasi |
| Monikon adessiivi | rajatuillamme | Monikon adessiivi | rajatuillanne |
| Monikon adessiivi | rajatuillaan | Monikon adessiivi | rajatuillansa |
| Ablatiivi | rajatulta | Ablatiivi | rajatultani |
| Ablatiivi | rajatultasi | Ablatiivi | rajatultamme |
| Ablatiivi | rajatultanne | Ablatiivi | rajatultaan |
| Ablatiivi | rajatultansa | Monikon ablatiivi | rajatuilta |
| Monikon ablatiivi | rajatuiltani | Monikon ablatiivi | rajatuiltasi |
| Monikon ablatiivi | rajatuiltamme | Monikon ablatiivi | rajatuiltanne |
| Monikon ablatiivi | rajatuiltaan | Monikon ablatiivi | rajatuiltansa |
| Allatiivi | rajatulle | Allatiivi | rajatulleni |
| Allatiivi | rajatullesi | Allatiivi | rajatullemme |
| Allatiivi | rajatullenne | Allatiivi | rajatulleen |
| Allatiivi | rajatullensa | Monikon allatiivi | rajatuille |
| Monikon allatiivi | rajatuilleni | Monikon allatiivi | rajatuillesi |
| Monikon allatiivi | rajatuillemme | Monikon allatiivi | rajatuillenne |
| Monikon allatiivi | rajatuilleen | Monikon allatiivi | rajatuillensa |
| Essiivi | rajattuna | Essiivi | rajattunani |
| Essiivi | rajattunasi | Essiivi | rajattunamme |
| Essiivi | rajattunanne | Essiivi | rajattunaan |
| Essiivi | rajattunansa | Monikon essiivi | rajattuina |
| Monikon essiivi | rajattuinani | Monikon essiivi | rajattuinasi |
| Monikon essiivi | rajattuinamme | Monikon essiivi | rajattuinanne |
| Monikon essiivi | rajattuinaan | Monikon essiivi | rajattuinansa |
| Translatiivi | rajatuksi | Translatiivi | rajatukseni |
| Translatiivi | rajatuksesi | Translatiivi | rajatuksemme |
| Translatiivi | rajatuksenne | Translatiivi | rajatukseen |
| Translatiivi | rajatuksensa | Monikon translatiivi | rajatuiksi |
| Monikon translatiivi | rajatuikseni | Monikon translatiivi | rajatuiksesi |
| Monikon translatiivi | rajatuiksemme | Monikon translatiivi | rajatuiksenne |
| Monikon translatiivi | rajatuikseen | Monikon translatiivi | rajatuiksensa |
| Monikon instruktiivi | rajatuin | Abessiivi | rajatutta |
| Abessiivi | rajatuttani | Abessiivi | rajatuttasi |
| Abessiivi | rajatuttamme | Abessiivi | rajatuttanne |
| Abessiivi | rajatuttaan | Abessiivi | rajatuttansa |
| Monikon abessiivi | rajatuitta | Monikon abessiivi | rajatuittani |
| Monikon abessiivi | rajatuittasi | Monikon abessiivi | rajatuittamme |
| Monikon abessiivi | rajatuittanne | Monikon abessiivi | rajatuittaan |
| Monikon abessiivi | rajatuittansa | Monikon komitatiivi | rajattuine |
| Monikon komitatiivi | rajattuineni | Monikon komitatiivi | rajattuinesi |
| Monikon komitatiivi | rajattuinemme | Monikon komitatiivi | rajattuinenne |
| Monikon komitatiivi | rajattuineen | Monikon komitatiivi | rajattuinensa |
| Monikon akkusatiivi | rajatut | Monikon akkusatiivi | rajattuni |
| Monikon akkusatiivi | rajattusi | Monikon akkusatiivi | rajattumme |
| Monikon akkusatiivi | rajattunne | Monikon akkusatiivi | rajattunsa |
| Akkusatiivi | rajattuni | Akkusatiivi | rajattusi |
| Akkusatiivi | rajattumme | Akkusatiivi | rajattunne |
| Akkusatiivi | rajattunsa |