Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.lääketiede

Taivutusmuodot

MonikkopajunvitsamurtumatGenetiivipajunvitsamurtuman
Monikon genetiivipajunvitsamurtumienPartitiivipajunvitsamurtumaa
Monikon partitiivipajunvitsamurtumiaInessiivipajunvitsamurtumassa
Monikon inessiivipajunvitsamurtumissaElatiivipajunvitsamurtumasta
Monikon elatiivipajunvitsamurtumistaIllatiivipajunvitsamurtumaan
Monikon illatiivipajunvitsamurtumiinAdessiivipajunvitsamurtumalla
Monikon adessiivipajunvitsamurtumillaAblatiivipajunvitsamurtumalta
Monikon ablatiivipajunvitsamurtumiltaAllatiivipajunvitsamurtumalle
Monikon allatiivipajunvitsamurtumilleEssiivipajunvitsamurtumana
Monikon essiivipajunvitsamurtuminaTranslatiivipajunvitsamurtumaksi
Monikon translatiivipajunvitsamurtumiksiMonikon instruktiivipajunvitsamurtumin
AbessiivipajunvitsamurtumattaMonikon abessiivipajunvitsamurtumitta
Monikon akkusatiivipajunvitsamurtumat