Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkomultippeliskleroositGenetiivimultippeliskleroosin
Monikon genetiivimultippeliskleroosienPartitiivimultippeliskleroosia
Monikon partitiivimultippeliskleroosejaInessiivimultippeliskleroosissa
Monikon inessiivimultippelisklerooseissaElatiivimultippeliskleroosista
Monikon elatiivimultippelisklerooseistaIllatiivimultippeliskleroosiin
Monikon illatiivimultippelisklerooseihinAdessiivimultippeliskleroosilla
Monikon adessiivimultippelisklerooseillaAblatiivimultippeliskleroosilta
Monikon ablatiivimultippelisklerooseiltaAllatiivimultippeliskleroosille
Monikon allatiivimultippelisklerooseilleEssiivimultippeliskleroosina
Monikon essiivimultippelisklerooseinaTranslatiivimultippeliskleroosiksi
Monikon translatiivimultippelisklerooseiksiMonikon instruktiivimultippeliskleroosein
AbessiivimultippeliskleroosittaMonikon abessiivimultippelisklerooseitta
Monikon akkusatiivimultippeliskleroosit